ОДА в обхід рішень АМКУ провела на ремонт доріг нові тендери під попередніх переможців
15.03.2021   //   276 Переглядів

Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації в березні провів нові тендери з реконструкції автомобільних доріг  на загальну суму 125,3 млн грн. Нові тендери провели попри рішення Антимонопольного комітету щодо попередніх тендерів на ці дороги, у яких мали б визнати переможцем ВКФ «Урарту».

Про це написала Наталія Іжицька для «Житомир. Інфо».

25 січня  Департамент регіонального розвитку відмінив два тендери на реконструкцію місцевих доріг. Михайлівка – Филинці та Шепетівка – Бердичів. Переможцем тендеру на реконструкцію ділянки 0+000 – км 8+780 між селами Михайлівка та Филинці було визнано ТОВ «Будстандарт ЛТД» з пропозицією майже 103 млн грн. У відповідь ВКФ «Урарту» з відхиленою найдешевшою пропозицією подала скаргу про своє визнання переможцем до АМКУ, яка була задоволена. У відповідь замовник відмінив торги через неможливість усунення порушень, а через три дні оголосив новий тендер з нижчою на 41 тис грн.. очікуваною вартістю.

Участь у тендері на реконструкцію ділянки взяло чотири фірми: ТОВ «Будстандарт ЛТД», ПрАТ «Хмельницьке ШБУ №56» та ТОВ «Ростдорстрой» та загадане «Урарту», яке знову запропонувало найнижчу ціну і пропозицію якої знову відхилили. Переможцем знову обрали «Будстандарт ЛТД», цінова пропозиція якого в порівнянні з першим тендером зросла на 5 млн грн. – до 98,5 млн грн. Договір з фірмою ще не підписали.

Також 10 березня Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА провів тендер на реконструкція дороги Шепетівка – Бердичів. Попередній тендер на цю дорогу був відмінений в січні і він пройшов за схожим сценарієм. Найнижчу пропозицію «Урарту» було відхилено, але АМКУ своїм рішенням зобов’язав замовника визнати саме цю фірму переможцем. У відповідь закупівлю відмінили, а через два дні призначили нову.

На нових торгах переможцем визнано ТОВ «Міттел» з ціною 26,76 млн грн. Саме ця фірма після відхилення пропозиції «Урарту» мала бути переможцем відміненого тендеру, тоді вона пропонувала провести роботи на 60 тисяч дешевше.

За даними «Прозорро», «Будстандарт ЛТД» з 2020 року отримало держзамовлень на 635 млн грн, із яких 549 млн грн від департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА. Фірма зареєстрована у лютому 2018 року в Києві, її бенефіціаром є Олександр Валерійович Лапко. Фірма почала отримувати замовлення після призначення головою Житомирської ОДА Віталія Бунечка (детальніше читайте в матеріалі «Дорожні «прокладки» СБУшних губернаторів Зеленського»)

ТОВ «Міттел» (до 2 квітня 2020 року фірма називалась ТОВ «БК «ЕСЮ Україна») засноване в січні 2016 року, власником є Вахнін Євген Миколайович. З 2020 року отримало держзамовлень на 266 млн грн., із яких 191 млн грн від департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА.

ВКФ «Урарту» зареєстроване в Житомирській області, місто Баранівка. Власником фірми є Армен Азатович Сароян.