За угодою з прокурором суд оштрафував на 85 тисяч податківця, який оцінив відсутність перевірок для ФОПа у 120 тисяч щомісячно
12.03.2021   //   93 Переглядів

Київський райсуд м. Харкова призначив 85 тис грн. штрафу начальника оперативно-технічного відділу управління оперативної підтримки Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області Михайла Черемісіна, який пообіцяв впливати на свого керівника стосовно відсутності податкових перевірок для підприємця за 120 тис грн. щомісячно. Про це свідчить вирок суду від 24 лютого.

На цю посаду Черемісіна було призначено у вересні минулого року. Того ж місяця податківець зустрівся з ФОПом, який займався оптовою торгівлею твердими, рідкими, газоподібним паливом та подібними продуктами, і повідомив, що має добрі відносини з в.о. керівника ГУ ДФС у Харківській області та зможе за грошову винагороду вплинути на нього щодо не проведення стосовно нього податкових перевірок та уникнення ним відповідальності. Підприємець, який вже притягався до кримінальної відповідальності, погодився.

Під час наступної зустрічі податківець запевним підприємця, що поспілкувався з в.о. керівником ДФС у Харківській області щодо не проведення податкових перевірок та уникнення в подальшому будь-якої відповідальності за порушення податкового законодавства. Черемісін повідомив, що за такий вплив на керівника ДФС у Харківській області він повинен щомісячно передавати йому неправомірну вигоду, суму якої назве пізніше при наступній зустрічі.

Пізніше Черемісін попросив надавати йому неправомірну вигоду в сумі 100 тис грн. щомісячно за вплив на прийняття рішення особою в.о. начальника ДФС у Харківській області, який не буде ініціювати проведення перевірок. Підприємець знову погодився.

В подальшому через посередника податківець отримав 50 тис грн. Він був незадоволений цією сумую і під час наступної зустрічі повідомив, що за вплив на свого керівника йому треба щомісячно передавати 120 тис грн.

Через посередника Черемісіна отримав 120 тис грн, після чого був затриманий.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором відділу прокуратури Харківської області Басула Л.О. та Черемісіним та призначив йому покарання у вигляді 85 тис грн. штрафу.

Суд також скасував арешт двох квартир, земельної ділянки у 0,15 та автомобіля Audi Q7 сірого.