Реєстратора на Закарпатті судять за зловживання повноваженнями
11.03.2021   //  

8 квітня 2021 року у Хустському районному суді Закарпатської області призначено розгляд за обвинуваченням державного реєстратора Велятинської сільської ради Хустського району Закарпатської області Михайла Горщара. Про це свідчать сайт «Судова влада» та судовий реєстр.

Реєстратор обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 та 3 ст. 358 ККУ («Підроблення документів, печаток, штампів…»), ч. 3 ст. 362 ККУ («Несанкціоновані дії з інформацією…» та ч. 3 ст 365-2 ККУ («Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги») в межах провадження 42019070000000059 від 12 березня 2019 року. Досудове слідство вело СУ ГУНП в Закарпатській області під процесуальним наглядом прокуратури Закарпатської області.

За версією слідства, реєстратор Горщар у період з 2018 по 2019 роки, перебуваючи на посаді держреєстратора Велятинської сільської ради Хустського району Закарпатської області та реєстратора Закарпатської філії КП «Реєстрація бізнесу» Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області, з порушенням чинного на той момент законодавства перереєстрував низку нерухомості на інших власників у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП).

Так, чоловік зареєстрував: право власності «ОТП Банк» на будівлю кафе та магазину загальною площею 345 кв.м у м. Ужгород на пр. Свободи, 63, право власності за «Укрсоцбанком» на квартиру загальною площею 56,4 кв.м. Ще два житлових будинка з надвірними будівлями та спорудами загальною площею 128,5 та 149 кв.м переписав на ТОВ «Кредитні ініціативи».

Як каже слідство, частину нерухомості переписали на нових власників по заявах, які заявники не підписували, і є почеркознавчі експертизи, що підписи в заяві про державну реєстрацію прав та їх обтяжень виконані імовірно не заявниками, а іншими особами. Також реєстратор, за версією слідчих,  «умисно не взяв до уваги» те, що на майно, яке він перереєстрував, вже було арештоване виконавчою службою. Вартість кожного з цих активів, каже слідство, від 0,69 млн до 1,5 млн грн, тож власникам майна заподіяно значну шкоду.

5 червня 2020 року Горщару повідомили про підозру, 27 червня 2020 року – про нову підозру. Обвинувальний акт за обвинуваченням реєстратора надійшов до суду 3 листопада 2020 року. 17 листопада 2020 року у справі призначили підготовче засідання. Правоохоронці намагалися відсторонити Горщара від посали, але суд їм відмовив, хоча і посадив чоловіка під домашній арешт в нічний час доби. Згідно відповіді Міністерства юстиції на запит «Наших грошей», станом на 20 січня 2021 року Михайло Горщар мав доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно як державний реєстратор Велятинської сільської ради Хустського району Закарпатської області.

Матеріал підготовано за участі Сlarity project