Лідер картелю отримав 4,5 млрд на утримання доріг у своїй вотчині до кінця правління Зеленського
11.03.2021   //   219 Переглядів

1 березня Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області підписала договір з ТОВ «Автомагістраль-Південь» з експлуатаційного утримання доріг державного значення у Дніпропетровській області вартістю 4,45 млрд гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

«Автомагістраль-Південь» має утримувати 2814 км доріг Дніпропетровської області протягом 2021-2023 років.

Знижка компанії по відношенню до очікуваної вартості предмета закупівлі становить 3%. Конкурентом компанії на торгах був ще один член Національної асоціації дорожників України – ТОВ «Ростдорстрой».

На тендер також подавалися ТОВ «ПБС» та ТОВ «Техно-Буд-Центр», однак Дніпропетровська САД відхилила їхні пропозиції. «ПБС» не надала забезпечення тендерної пропозиції (22,91 млн гривень), а «Техно-Буд-Центр» мала заборгованість із сплати податків та зборів.

У тендерній документації Замовник встановив вимогу – учасники мали надавати банківські гарантії лише від системно важливих банків, список яких затвердив Національний банк України.

Учасники аукціону надали гарантії від банків «Південний» та «Державного експортно-імпортного банку», які входять до «системного списку» НБУ. На тендері жоден з учасників цю вимогу не оскаржував. В той же час, Антимонопольний комітет у випадку оскарження банківської вимоги стабільно стоїть на стороні скаржників: у кінці лютого адмінолегія задовольнила скарги на цю вимогу ТОВ «Граніт-001» та Консорціуму «Всеукраїнський дорожній консорціум». У березні з цього ж питання АМКУ задовольнив скаргу ТОВ «Укрспецреставрація».

«Автомагістраль-Південь» є безумовним монополістом на ремонт доріг у Дніпропетровській області. З 2017 року фірма отримала підряди місцевої САД на 29,18 млрд грн, що становить 90% від усіх закупівель Служби.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» офіційно належить одеситам Олегу Наливанному і Валерію Короткову. Фактичний контроль над компанією здійснює бізнесмен Олександр Бойко, засновник фірми «Шляховик-97», що є найбільшим постачальником будівельних матеріалів та техніки для «Автомагістралі-Південь».