Комунальники Покрови за 2 мільйона купують хлор у фірми, яку підозрюють в крадіжках грошей і хлору
10.03.2021   //   111 Переглядів

Міське комунальне підприємство «Покровське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» (Дніпропетровська обл.) 25 лютого повідомило про намір укласти з ТОВ «Марілайф» угоду про закупівлю 35 тонн рідкого хлору, який використовують в очищенні води, за 2,10 млн грн. Про це написав Максим Красіков у виданні «Інформатор. Гроші».

«Марілайф» виграв, запропонувавши найбільшу суму. Так, пропозиція ТОВ «Аульська хлоропереливна станція» у 875 тис грн. була відхилена замовником, оскільки фірма не надала належного обґрунтування вказаної у тендерній пропозиції аномально низької ціни. А пропозицію ТОВ «Екстрагруп» у 2,05 млн ​​грн. було відкинуто через ненадання частини необхідних документів.

«Екстрагруп» на тендерах зустрічався з «Марілайф» 60ів раз, що може свідчити про підігрування переможцю. Так, в кінці 2019 р. КП «Рівнеоблводоканал» закуповувало 120 тонн гідрохлориду натрію. Тоді пропозицію «Екстрагруп» відхилили з таких же підстав – учасник не надав усі необхідні документи, причому під час аукціону знизив ціну більш ніж на 300 тис грн. Тоді переможцем тендеру стало ТОВ «Марілайф» з найдорожчою пропозицією.

Крім того, під час закупівлі КП «Луцькводоканал» 216 тонн гідрохлориду натрію, де «Марілайф» знову виграв з найбільшою ціною, обидва конкурента в своїй тендерній документації зазначили, що збираються поставляти гідрохлорид натрію виробництва молдавської фірми «Aden-Transexim» і надали договори з цим підприємством, дійсні до однакової дати – 31.12.2020 року. Угоди також містять і деякі подібні елементи: зроблені в однаковому форматі з поділом сторінки на 2 частини; однакова помилка в слові «растаможивание».

«Марілайф» проходить у кримінальній справі, відкритій в грудні 2019 р. Підозрюють КП «Уманьводоканал» в несплаті ЄСВ у 2017-2019 рр. на 3 млн грн. «Марілайф» зокрема, продавав гідрохлорид натрію комунальникам за заниженими цінами протягом 2019 р. і можливо допомагав ухилятися від сплати податків.

Також Полтавська Нацполіція відкрила кримінальне провадження, розслідуючи крадіжки бюджетних коштів у полтавських комунальних підприємствах. Слідство встановило, що посадовці ТОВ «Гіпохлорсервіс», ТОВ «Компанія «Хлортехвод», ТОВ «Дезсистема», «Марілайф», ТОВ «Екстрагруп» у змові з керівниками КП «Кременчукводоканал» і «Полтававодоканал », у 2017 -2019 рр. привласнювали гроші комунальних підприємств під час закупівель за штучно завищеними цінами гідрохлориду натрію марки «А» і «В» та рідкого хлору. Крім цього, зазначені фірми вкрали 90 тонн хлору, що належали ТОВ «Аульська хлоропереливна станція», вартістю 75 тис грн.

Засновником та керівником ТОВ «Марілайф» з Кременчука є Марина Гнойова. Заснована фірма у 2018 р. У 2019-2021 рр. вона перемогла у 80 тендерах на більше 140 млн ​​грн.

Від «Наших грошей»

Гнойова є адвокатом з Кременчука. Раніше «Марілайф» вказував контактний номер телефону 0676403888, який співпадав з «Хлортехводом», яким володіє і керує Олег Первий із Кременчука. Заснував цю фірму в 2012 році Ярослав Гальченко, який також раніше представляв кременчуцьке ТОВ «Компанія Хлорсистеми», свого часу прописаного у сусідньому офісі з «Хлортехводом».

Зараз «Хлорсистеми» належать Юрію Тітову з Рівного. До нього нею володіла Ніна Гнойова, ще раніше засновниками були Сергій Шапіро і Сергій Гнойовий, чоловік власниці «Марілайфу» Марини Гнойової.