Багатоповерхівки замість стадіону: як голова земкомісії вводив в оману депутатів Київради
10.03.2021   //  

Голова Постійної комісії Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайло Терентьєв, представляючи проект рішення про передачу в оренду ТОВ «Наука-Комфорт» нинішнього стадіону під забудову житловим комплексом на бульв. Академіка Вернадського, 32, заявив, що таким чином «фактично ми відновлюємо спортивну інфраструктуру». Обговорення цього питання відбулося на засіданнях Київради 4 березня.

«Земельна ділянка площею 3,11 га, яку передбачено передати заявнику, сформована в результаті поділу ділянки загальною площею 6 га, яка до 2030 року перебуває в оренді ЗАТ «Наука-Спорт» для експлуатації та обслуговування будівель і споруд спортивного комплексу. Тобто, фактично ми відновлюємо спортивну інфраструктуру», – заявив Терентьєв.

Однак це ̶б̶р̶е̶х̶н̶я̶ не так.

Згідно з проектом рішення, ділянка 3,11 га передається ТОВ «Наука-Комфорт» для будівництва житлового комплексу. На цій невідповідності у своїх виступах наголосили низка депутатів.

Зокрема, депутат від фракції «Єдність» Ваган Товмасян заявив про маніпуляцію голови земельної комісії Терентьєва, а також вказав, що за цією забудовою стоїть т.зв. «смотрящий» за столицею Денис Комарницький.

«Тут прозвучали фрази голови профільної комісії, що ділянка відводиться нібито під спорт. Але це є точно обман та маніпуляція», – заявив Товмасян. «Наука-Комфорт» – це компанія, за якою стоїть – зараз його називають «смотрящим» – пан Комарницький. Я це прізвище буду тут називати відкрито. У нього тут в залі є декілька людей, які є лобістами цього проекту. Вони сьогодні без жодного сорому протягують це рішення, вводячи людей в оману», – додав депутат.

При цьому Товмасян заявив, що готовий за власні кошти відремонтувати стадіон на бульв. Ак. Вернадського, 32.

Крім того, Терентьєв заявив, що цим рішенням «створюємо зону рекреації». Так, за його словами, земельна комісія рекомендувала в п. 9 проекту рішення слова «житлової та громадської забудови» замінити словами «рекреаційного призначення». Втім, пункт 9 стосується ділянки 0,03 га, що є лише маленькою частиною загальної ділянки у понад 3 га, які хоче отримати забудовник.

У ході обговорення депутати робили перерву для виклику представника забудовника. За кілька годин на засідання прибув представник ТОВ «Наука-Комфорт» Андрій Гринь, який заявив, що їхньою метою є «реконструкція спортивного комплексу».

«На жаль, спорт на сьогодні не є прибутковою індустрією. І щоб реалізувати свою ідею ми вимушені прийняти таке рішення і залучати грошові кошти. Для цього при реконструкції нашого комплексу передбачається також будівництво житла», – заявив Гринь.

За його словами, окрім шести багатоповерхівок, забудовник планує збудувати футбольне міні-поле, тенісні корти, баскетбольний майданчик.

У відповідь на це депутат від «Слуги народу» Юрій Федоренко звернув увагу, що в межі ділянки потрапляє тільки половина запланованого футбольного міні-поля.

«Це футбольне поле не зможе реалізувати інвестор, бо тільки половина його заходить на земельну ділянку. Тобто, можемо стверджувати, що жодного розвитку спортивної інфраструктури, на превеликий жаль, не буде», – заявив депутат.

Серед депутатів відкрито підтримав передачу ділянки в оренду ТОВ «Наука-Комфорт» депутат від «Батьківщини» Віталій Нестор.

«З юридичної точки зору, якщо було затверджено Детальний план відповідної території, а його було затверджено 21.05.2015, і було визначено функціональне призначення вказаної земельної ділянки. То юридично ми не можемо нічого іншого в подальшому проголосувати інакше, як визначено в ДПТ…. Ми з вами нічого іншого, аніж як відкласти це питання, або проголосувати за нього і отримувати орендну плату, юридично не можемо», – заявив Нестор.

Тут варто нагадати, що торік у ЗМІ були опубліковані т.зв. «понятійні» угоди між Денисом Комарницьким і власницею Stolitsa Group Владою Молчановою. На президентських виборах 2019 року Молчанова була довіреною особою кандидата в президенти Юлії Тимошенко по Святошинському району Києва. На місцевих виборах 2020 року до Київради під номер 2 у списку «Батьківщини» йшов Віталій Нестор, дружиною якого є Яна Нестор (Коровченко), сестра Сергія Коровченка, якого «Коментарі» називали цивільним чоловіком Молчанової.

З аналогічним посилом виступила заступник директора Департаменту земельних ресурсів Валентина Пелих: «На сьогодні ділянка повинна використовуватись відповідно до вимог ДПТ, і іншого там не може бути».

У підсумку депутати не підтримали рішення про передачу ділянки в оренду фірмі «Наука-Комфорт». «За» проголосували 53 депутати (21 з фракції «Європейська солідарність», 17 з «УДАРу Віталія Кличка», 11 з «Батьківщини», 3 з ОПЗЖ і 1 позафракційний). Взагалі не дали голосів за цей проект (0 голосів «за») – фракції «Голос», «Єдність» і «Слуга народу».

Разом з тим депутати не проголосували за відхилення цього проекту рішення.

Нагадаємо, будівництво житла на ділянці 3,11 га по вул. Академіка Вернадського, 32 стало можливим завдяки затвердженому у травні 2015 року Київрадою Детальному плану території в межах вулиць Академіка Крижанівського, бул. Академіка Вернадського, вул. М. Краснова, залізнична колія.

У цьому ДПТ територію громадських будівель та споруд, на якій будівництво житла заборонене, перетворили на території багатоповерхової житлової забудови.

ТОВ «Наука-Комфорт» хоче отримати ділянку 3,11 га в оренду на 5 років на підставі наявного на ній майна, а саме: три споруди (роздягальні і склад) загальною площею 266 кв м, які фірма купила у квітні 2014 року.

Ділянка площею 3,11 га сформована шляхом поділу ділянки площею 6,08 га, яка у 2004 році була надана в оренду ЗАТ «Наука-Спорт» для експлуатації будівель спортивного комплексу. Вказаним проектом рішення припиняється право користування «Науки-Спорт» ділянкою 3,11 га. Крім того, проект передбачає внесення зміни до Програми розвитку зеленої зони міста Києва, а саме – виключення цієї ділянки з переліку спортивних парків.

Власником ТОВ «Наука-Комфорт» є ТОВ «Імідж Кепітал», а керівником – Валерій Мариненко.

Власниками ТОВ «Імідж Кепітал» є ТОВ «Імідж Фінанс Груп» (61%) і Владислав Ковтун (39%). Власниками «Імідж Фінанс Груп» є Олександр Клименко та Світлана Клименко.

До лютого цього року співвласником «Імідж Кепітал» замість Ковтуна був Георгій Цагареішвілі, двоюрідний брат колишнього заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Льва Парцхаладзе.

Ірина Шарпінська, «Наші гроші»