«Укргазвидобування» судиться з ДАСУ за угоди по вахтовках майже на чверть мільярда
09.03.2021   //   262 Переглядів

Окружний адміністративний суд міста Києва 19 лютого відкрив провадження у справі за позовом АТ «Укргазвидобування» до ДАСУ, яка вимагає розриву п’яти угод щодо вагонів для вахтових бригад на 235,87 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Торік держкомпанія провела тендер щодо вагонів для вахтових бригад. У жовтні й грудні за його підсумками уклали шість договорів на 270,49 млн грн. Кошти розподілились так:

  • 156,95 млн грн. – ТОВ «Будівельно-проектна компанія «Газінвестпроект»;
  • 54,50 млн грн. – ТОВ «Євротехенерго»;
  • 34,62 млн грн. – ТОВ «Стіллхаус»;
  • 24,42 млн грн. – ТОВ «Епіцентр К».

Однак у січні ДАСУ розпочала моніторинг цієї закупівлі на підставі виявлених нею ознак порушення законодавства у сфері публічних закупівель. За висновком держаудиторів від 4 лютого, «Укргазвидобування» має розірвати п’ять із шести договорів, а саме договори з фірмами «БПК «Газінвестпроект», «Євротехенерго» та «Епіцентр К» на 235,87 млн грн.

Підставою для розірвання є невідхилення пропозицій, котрі мали відхилити за законом.

По-перше, держаудитори зауважили, що «БПК «Газінвестпроект», ТОВ «Макіївський завод металевих конструкцій», ТОВ «Науково-виробнича фірма «Робікон» і ТОВ «Удай» подали опитувальники щодо екологічно-соціальної політики учасника без відповідей на деякі питання. Фірми не пояснили в довільній формі, чому не заповнили цю інформацію.

Замовник відповів, що опитувальник не є кваліфікаційним критерієм, інформацією про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, про відсутність підстав для відхилення або спосіб підтвердження відповідності установленим критеріям і вимогам. За його словами, опитувальник несе виключно інформативний характер, тому незаповнення його в повному обсязі не може бути підставою для відхилення пропозиції.

По-друге, фірми «МЗМК» за двома лотами та «Епіцентр К» за одним лотом завантажили документи «Цінова пропозиція», в яких була вказані ціни. На думку ДАСУ, це порушило пункт тендерної документації про те, що на відкритих торгах з публікацією англійською мовою (тобто із прекваліфікацією) учасники не подають документ «Цінова пропозиція».

Замовник відповів, що ці документи завантажені в систему із позначенням типу «цінова пропозиція», тож учасники не засвітили ціни до аукціону, бо документи були приховані.

«Укргазвидобування» 16 лютого подало в Окружний адміністративний суд міста Києва позов проти ДАСУ про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу цієї закупівлі. Суддя Костянтин Пащенко 19 лютого відкрив провадження і вирішив, що справу розглядатимуть за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні без виклику учасників справи і проведення судового засідання.

Фірми «БПК «Газінвестпроект», «Євротехенерго» і «Епіцентр К» залучені як треті особи.

Столичною «БПК Газінвестпроект» володіють директор Олег Попович та Ігор Швидкий з Харківської області. Ці двоє також володіють харківським ТОВ «Нафтогазова компанія «Газінвестпроект» разом з Олександром Рожком із Полтавщини. Всього з 2016 року «БПК Газінвестпроект» отримала підрядів переважно «Укргазвидобування» на 920,54 млн грн.

Засновником і директором столичної «Євротехенерго» є Дмитро Олексійович Новосад, який володіє ТОВ «Машбудсистем» і ТОВ «Надо Груп» разом з Андрієм Олексійовичем Новосадом. Що до останнього, то особа з такими ПІБ керувала ТОВ «Надра-Геоінвест».

За даними системи «YouControl», колись «Євротехенерго» співволодів Олексій Ткаченко.

У 2012 році та з 2017 року фірма отримала підрядів переважно «УГВ» на 166,80 млн грн.

Засновниками фірми «Епіцентр К» на чолі з Петром Михайлишиним є Тетяна Суржик, нардеп Олександр Герега із групи «За майбутнє» та його дружина Галина Герега.