Київрада віддала Кодецькому 4 гектари колишнього заводу на Либідській
09.03.2021   //   1 Переглядів

Київрада прийняла рішення про передачу ТОВ «Українська будівельна реновація» земельної ділянки в оренду для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу з об’єктами громадського призначення та підземними паркінгами на вул. Джона Маккейна (раніше – Івана Кудрі), 5 у Печерському районі міста. Відповідне рішення було проголосоване на засіданні 4 березня.

Вказаним рішенням Київрада затвердила проект землеустрою та передала компанії в оренду на 5 років ділянку площею 3,94 га. Орієнтовний розмір річної орендної плати складатиме 0,1% від нормативної грошової оцінки – 344 тис грн.

Ділянка наразі забудована комплексом будівель загальною площею 35 тис кв м, що належать «Українській будівельній реновації» з 2018 року.

Ділянка розташована у Центральному історичному ареалі міста, в зоні регулювання забудови третьої категорії.

Питання про передачу землі на вул. Джона Маккейна, 5 в оренду «Укрїанській будівельній реновації» Київрада збиралася розглянути ще у вересні 2020 року. Однак тоді співробітники Служби безпеки України прибули в КМДА і вручили чиновникам ухвалу про арешт  цієї ділянки і заборону вчиняти будь-які дії з нею.

Арешт було накладено в рамках кримінального провадження №12014100000001524 від 17.12.2014 щодо протиправного вибуття нерухомого майна по вул. І. Кудрі (Дж. Маккейна), 5 з державної власності. Приміщення раніше належали Дослідному заводу зварювального устаткування Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона. У січні цього року апеляційний суд скасував арешт ділянки.

Відзначимо, що ці 3,94 га відповідно до Генплану м. Києва належать до промислових територій, де будівництво житла заборонене.

Разом з тим, у грудні 2019 року Київрада затвердила Детальний план території, відповідно до якого ділянка належить до житлової багатоповерхової забудови.

Власниками ТОВ «Українська будівельна реновація» є ТОВ «КУА «Сіті Ван Ессет Менеджмент», яке діє від свого імені  в інтересах та за рахунок пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиціного фонду «Сіті Проджект» та кіпрська компанія «Коксі Холдинг Лтд». Кінцевим бенефіціарним власником фірми є Валерій Кодецький, президент девелоперської компанії City One Development. Проектами цієї компанії є ЖК «Новопечерські Липки», ЖК «Бульвар Фонтанів», ЖК «Святобор», ЖК Healthy City, проект багатофункціонального комплексу Lipki Island City resort (40 га на Рибальському півострові).

У 2017 році Валерій Кодецький після 11 років вийшов зі складу акціонерів девелоперської компанії Ukrainian Development Partners (UDP) у зв’язку з перепрофілюванням бізнесу групи та сконцентрувався на власному бренді City One Development.