«Автомагістраль-Південь» знесла будинок селянки і зайняла її землю для будівництва траси Н-31 – поліція не хотіла відкривати справу
09.03.2021   //   1 Переглядів

Невстановлені працівники ТОВ «Автомагістраль-Південь» та «Укравтодору» знесли оселю та зайняли приватну земельну ділянку мешканки села Клешнівка на Дніпропетровщині. Про це повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Як зазначено в ухвалі Петриківського райсуду Дніпропетровської області від 4 січня, ще наприкінці листопада жінка звернулась з заявою про незаконний знос будинку до місцевого відділу поліції, там їй видали талон-повідомлення про реєстрацію заяви, яку проте до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) поліцейські так і не  внесли.

Як зазначила сама позивачка, співробітники дорожньої компанії знесли будинок  та зайняли її приватну земельну ділянку «у зв’язку з будівництвом траси «Дніпро-Кобеляки-Решетіловка». Жінка просила суд зобов’язати місцевих поліцейських внести її заяву до ЄРДР для відкриття кримінального провадження.

Скаргу на бездіяльність слідчого щодо невнесення заяви про вчинення кримінального правопорушення місцевий суд задовольнив, ухваливши внести відомості до ЄРДР про кримінальне правопорушення за ст. 194 «Умисне знищення або пошкодження майна» та ст. 1971 «Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво» Кримінального кодексу України.

Стаття 194 передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 000 до 68 000 гривень, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням/ позбавленням  волі на строк до трьох років.

Стаття 1971    передбачає покарання у вигляді штрафу від 3 400 до 5 100 гривень або арештом на строк до шести місяців.

Як писали раніше «Наші гроші», 14 грудня САД у Дніпропетровській області уклала договір з ТОВ «Автомагістраль-Південь» на будівництво траси Н-31 Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка від с. Лобойківка до межі Дніпропетровської області на ділянці км 28+600 – межа Дніпропетровської області. За умовами контракту, підрядник має завершити будівництво 30 км дороги до кінця 2023 року. Розробкою проектної документації для будівництва дороги також займається «Автомагістраль-Південь», яка сама і перевірить її на відповідність «вимогам нормативно-правових актив та будівельним нормам». Вартість контракту становила 10,62 млрд гривень. Укравтодорівці не оприлюднили ціни на будівельні матеріали, які складають зазвичай не менше 80% вартості будівництва дороги.

З липня Нацполіція розслідує справу про  незаконний видобуток піску службовими особами компанії «Автомагістраль-Південь» під час будівництва автодороги Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка.