Шкіль втрачає мільярд у своїй вотчині, бо менеджер «Автостради» пропустив «нулик» під час аукціону
08.03.2021   //   357 Переглядів

26 лютого Служба автомобільних доріг у Чернігівській області повідомила про намір укласти договір з ТОВ «Автомагістраль-Південь» про послуги з експлуатаційного утримання доріг державного значення в Чернігівській області на суму 1,09 млрд гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На аукціоні спочатку лідирувало ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада». Фірма зі старту запропонувала 940 млн грн, що на 20% нижче очікуваної вартості закупівлі. Таким чином фірма відразу захопила вигіднішу позицію для торгів з конкурентом – найбільшим фаворитом Укравтодору ТОВ «Автомагістраль-Південь».

Однак наступним кроком «Автострада» зробила пропозицію 92 775 706 грн, тобто у десять разів менше від того що б мала пропонувати. Після цього замовник затребував у компанії пояснення аномально низької ціни. І коли «Автострада» повідомила що мав місце або людський фактор, або технічна збій – відхилив пропозицію, як необгрунтовану АНЦ. Таким чином замовник вирішив не стягувати з «Автостради» банківську гарантію у розмірі 5,8 млн грн.

На тендер також подалося ТОВ «Спец Комплект Постач», проте його відхилив Замовник через те, що компанія не надала забезпечення тендерної пропозиції.

У тендерній документації Чернігівська САД встановила вимогу, за якою фарба для дорожньої розмітки має бути сертифікована на стандарт EN 1436, витримувати 4 млн наїздів. «Наші гроші» вже писали про те, що така вимога у документації Укравтодору є незаконною, оскільки європейський стандарт EN 1436 буде діяти в Україні лише з серпня 2021 року.

ТОВ «ШБУ №14» оскаржило цю вимогу в АМКУ, однак Тендерна колегія під керівництвом Буроменської вирішила, що Скаржник не довів та документально не підтвердив необхідність внесення змін до Документації  в  цій  частині.

Також в ході тендеру Чернігівська САД повідомила одному з учасників, що очікувану вартість визначали не на основі Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275, оскільки вона має рекомендаційний характер:

«Розрахунок очікуваної вартості предмета закупівлі здійснено Замовником відповідно до чинних норм і правил, а саме, на основі інвесторської кошторисної документації, розробленої у відповідності до СОУ 42.1-37641918-085:2018 «Автомобільні дороги. Правила визначення вартості робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання».

ТОВ «Автомагістраль-Південь» офіційно належить одеситам Олегу Наливанному і Валерію Короткову. Фактичний контроль над компанією здійснює бізнесмен Олександр Бойко, засновник фірми «Шляховик-97», що є найбільшим постачальником будівельних матеріалів та техніки для «Автомагістралі-Південь». В 2020 році «Автомагістраль-Південь» виграла підрядів на 33,95 млрд гривень.

Вінницьким підприємством ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада» володіє Максим Шкіль – екс-помічник нардепа «Партії регіонів» Миколи Дем’янка. З початку року виграла тендерів на 8,52 млрд гривень.