Ще один інтернат вимагає від продавців риби документ про володіння державною мовою
06.03.2021   //   175 Переглядів

КП «Стеблівський психоневрологічний інтернат» Черкаської облради 1 березня оголосило спрощену закупівлю риби очікуваною вартістю 160 тис грн. Заклад вимагає від учасників документ про володіння державною мовою. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На поточний рік інтернат хоче замовити 2 т слабосоленого оселедця із доставкою за адресою вул. Козацька, 34 у смт. Стеблів за очікуваною ціною 80 грн. за кілограм.

Тендерна документація вимагає від учасників надати копію документу про те, що їхня уповноважена особа володіє українською мовою. Він має бути виданий підприємством, установою, закладом чи організацією, уповноваженими на перевірку таких знань.

Нагадаємо, в лютому інший інтернат – КЗ «Корсунь-Шевченківський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Надія» Черкаської облради – включив подібну вимогу в документацію спрощеної закупівлі мороженої риби очікуваною вартістю 128 тис грн. Причому він вимагав ще й ліцензію або свідоцтво організації, яка видала документ.

На тендер центру «Надія» прийшов один ФОП Семененко Микола Петрович із ціною 119 тис грн., якого й обрали переможцем. Він приніс сертифікат від 16 лютого про успішне проходження онлайн-курсу «Українська за 27 уроків» на платформі «Prometeus». За його даними, ГО «Прометеус» є суб’єктом надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації.

При цьому підприємець зауважив, що вимога таких документів не передбачена жодним нормативно-правовим актом у сфері публічних закупівель. Крім того, він повідомив, що всі комісії, які мали повноваження перевіряти і підтверджувати знання мови, припинили свою діяльність з 25 жовтня 2019 року, коли почав діяти закон № 117-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» від 19 вересня 2019 року.

Як і центр «Надія», нинішній замовник «Стеблівський психоневрологічний інтернат» пояснив цю вимогу тим, що тендерна документація замовника та тендерна пропозиція учасника складаються українською мовою, і визначальним є текст українською мовою.

Анонімний потенційний учасник вже вимагає, щоб «Стеблівський психоневрологічний інтернат» прибрав згадану вимогу з тендерної документації, бо вона дискримінаційна.

На попередніх закупівлях обох інтернатів такої вимоги не було. Натомість подібну вимогу вдалося знайти на січневих відкритих торгах Луганського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України щодо газу, відмінених через нестачу учасників.