Київрада передала в оренду 4 гектари біля ст. м. «Васильківська», що фігурують у «понятійках» Комарницького
05.03.2021   //   1 Переглядів

Київська міська рада прийняла рішення про передачу ПАТ «Київський завод комунального машинобудування «Коммаш» земельної ділянки на вул. Васильківській, 28 у Голосіївському районі столиці. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні 4 березня

Ділянка передається в оренду на 10 років для експлуатації та обслуговування виробничих і адміністративних будівель і споруд. Вона розташовується одразу біля виходу зі станції метро «Васильківська».

Ділянка має площу 4,06 га і за функціональним призначенням належить до комунально-складської території. Присутній на засіданні заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Юрій Тацій зауважив, що «будівництво будь-яких об’єктів житлового призначення на даній земельній ділянці заборонено законодавством».

Втім, депутат від фракції «Єдність» Віталій Павлик нагадав про наміри попри функціональне призначення ділянки забудувати її житлом.

«Зазначена ділянка стала відома у зв’язку з тим, що одним з народних депутатів були оприлюднені певні документи, які були вилучені СБУ в окремих ділків в м. Києві. Вони свідчать про те, що ця ділянка більше 4 га буде забудована житловими будинками. Дійсно, зараз ділянка відводиться для користування – це перший етап. Але невдовзі розпочнуться будівельні роботи. І у мене запитання… Якщо без зміни цільового призначення ділянки, без затвердження Детального плану території розпочнуться ці роботи, а перед цим Департамент архітектури надасть містобудівні умови та обмеження для реконструкції, скажіть, будь ласка, яку санкцію хто з посадовців понесе? Хто напише у такому випадку заяву про відставку? Міський голова? Секретар? Головний архітектор? Людина, яка видасть ці документи? Тому що ми розуміємо, що ця територія буде забудована житловими будинками», – заявив Павлик.

У свою чергу голова фракції «ВО «Батьківщина» Денис Москаль закликав підтримати передачу ділянки в оренду «Коммашу».

«Наскільки я знаю, детальний план території, який дозволяє там вести якесь будівництво житла, там не затверджений. Тобто, все решта – домисли, що там можуть бути житлові будинки чи ще щось. На сьогоднішній день вона використовується за призначенням, повністю забудована. Чому ми маємо відмовляти заявнику?», – заявив він.

Секретар Київради Володимир Бондаренко поставив проект рішення на голосування і просив його підтримати. У підсумку «За» проголосували 76 депутатів, 7 проти, 2 утрималися, 18 не голосували.

Завод «Коммаш» у місячний строк має надати до Департаменту земельних ресурсів документи для укладення договору оренди.

Нагадаємо, що про ділянку на вул. Васильківській, 28 йшлося у т.зв. «понятійних» угодах між власницею Stolitsa Group Владою Молчановою і т.зв. «смотрящим» за столицею Денисом Комарницьким. Цю ділянку поруч з центром міста планують забудувати житлом, фінансуючи проект 50/50. Як повідомлялося, у подальшому Комарницького у «понятійці» змінив його давній соратник і син екс-мера Києва Степан Черновецький.

На президентських виборах 2019 року Молчанова була довіреною особою кандидата в президенти Юлії Тимошенко по Святошинському району Києва. Як відомо, Тимошенко є лідером партії «Батьківщина».

Ірина Шарпінська, “Наші гроші”