АМКУ зобов’язав Укравтодор знести «банківську вимогу» у тендері на 346 мільйонів
05.03.2021   //   344 Переглядів

26 лютого Адміністративна колегія Антимонопольного комітету зобов’язала Службу автомобільних доріг в Одеській області внести зміни до документації на тендері з будівництва дороги державного значення Т-16-44 Контрольно-пропускний пункт «Лісне» – Контрольно-пропускний пункт «Малоярославець Перший» очікуваною вартістю 346,41 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Адмінколегія задовольнила скаргу на тендерну документацію Консорціуму по усіх чотирьох пунктах. Зокрема, компанія у скарзі вказала вимогу Замовника про надання банківської гарантії саме від «системно важливих банків», визначених Національним банком України, дискримінаційною. Скаржник додав, що під час подачі на тендери його банк-гарант не є установою із цього списку, а тому це порушує його права. АМКУ погодився із цим доводом.

«За таких умов (умов збереження вимоги про надання гарантії із списку «системних банків» – ред.), участь у процедурі закупівлі зможуть взяти лише ті суб’єкти господарювання, які зможуть надати гарантію з банківської установи, яка входить саме до переліку системно важливих банків, що є дискримінаційним по відношенню до інших суб’єктів господарювання, у тому числі, Скаржника», – вказано у рішенні Антимонопольного комітету.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет демонструє послідовність стосовно вимоги Замовників щодо системних банків: у лютому він задовольнив аналогічні скарги ТОВ «Граніт-001» на тендерах, де Замовниками виступали Кіровоградська САД та Управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг Чернівецької ОДА.

Окрім цього, Антимонопольний комітет за Скаргою Консорціуму зобов’язав Одеську САД внести зміни щодо договірної ціни, створеної у паперовому вигляді, та її обов’язкового погодження із Замовником, надання досвіду виконання аналогічного договору тільки з будівництва, реконструкції та капітального ремонту (скаржник хотів надати аналогічний досвід з поточного ремонту).

Крім цього, Замовник на тендері встановив вимогу атестації асфальтобетонного заводу на виробництво ЩМАС, при цьому у технічному завданні передбачено будівництво із використанням іншого асфальтобетону – дорожнього та аеродромного. АМКУ зобов’язала забрати цю вимогу.

Керівником «Всеукраїнського дорожнього консорціуму» є очільник Всеукраїнської дорожньої асоціації Артем Гриненко. Засновниками Консорціуму є вісім дорожніх компаній – ПП «Автомагістраль», ТОВ «Сучасна транспортна інфраструктура», ТОВ «Роад Констракшн», ДП «Екранбуд», ТОВ «Луцька дорожна пересувна механізована колона», ПП «НВФ «Мостопроект», ТОВ «АБЗ-1» та ТОВ «Трініті-Груп».