Пошкоджений торік вибухом газу будинок на Позняках мають знести до літа
03.03.2021   //   10 Переглядів

КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Київради 1 березня уклало угоду з ТОВ «Будівельна компанія «ЗЗБК №1» про підготовку до демонтажу будинку на Позняках, пошкодженого вибухом у червні 2020 року, вартістю 9,14 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Як уже писали «Наші гроші», у вересні компанія отримала підряд «Житлоінвестбуду» на 14,29 млн грн. До кінця року вона мала підготувати будівельний майданчик на здійснення заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру у житловому будинку №1/5 на вулиці Соломії Крушельницької у Дарницькому районі міста Києва.

Спочатку мали виготовить каркас і підсилити ним будівлю, а потім демонтувати ліфти, внутрішні сантехнічні мережі, електроосвітлення, електрообладнання, газопостачання, опалення та власне будівлю, виконати земляні роботи, вивезти й утилізувати сміття.

Однак у лютому сторони домовились про добровільне припинення дії того договору без претензій та боргів. Замовник перерахував за виконані роботи кошти в сумі 5,15 млн грн.

Новий договір на решту коштів у 9,14 млн грн. передбачає завершення робіт до літа.

Судячи з календарних графіків, уже виконано підготовчі роботи і підсилення каркасом.

Роботи закупили за скороченою переговорною процедурою через виникнення особливих економічних обставин з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій. Замовник в обґрунтуванні пояснив свій вибір підрядника тим, що «БК «ЗЗБК №1» має кваліфіковану команду, досконалий менеджмент, застосовує новітні технології, високоякісні матеріали і конструкції (зокрема залізобетонну продукцію власного виробництва) та орієнтується на європейські стандарти якості. Компанія за час своєї діяльності звела понад сорок збірних залізобетонних житлових будинків. Таким чином, вона має певний досвід у будівництві збірних залізобетонних конструкцій та оцінці стану несучих конструкцій, в тому числі аварійних будівель та споруд, а також проектів підсилення їх конструкцій. Також вона використовує конструктивні системи елементів підсилення та організаційно-технологічні рішення їх застосування, які можуть бути застосовані при розробці та реалізації проектів демонтажу та підсилення великопанельних будівель. Вони можуть бути корисними при виконанні протиаварійних заходів та ліквідації наслідків аварій таких будівель.

Торік «Житлоінвестбуд» замовив робочий проект і науково-технічний супровід заходів з ліквідації наслідків вибуху, а також державну експертизу і топографо-геодезичну зйомку.

Нагадаємо, вибух в десятиповерхівці стався 21 червня 2020 року. Один із під’їздів був зруйнований із четвертого по восьмий поверхи. Без житла залишилися 125 осіб, загинуло п’ятеро осіб.

У серпні прес-служба КМДА писала, що керівництво міста ставило завдання розібрати постраждалий від вибуху будинок до початку опалювального сезону 2020/2021 років.

Столична «БК «ЗЗБК №1» належить киянам Сергію Алексеєву та Олегу Огійчуку, а директором є Сергій Воробей. Раніше співзасновником цієї фірми разом з Алексеєвим був Василь Іванченко, який зараз володіє ТОВ «Фінансова компанія «Столиця» разом із Нонною Купоревою та Михайлом Іванченком. Співвласником «ФК «Столиця» колись був нині покійний ексзаступник головного архітектора Києва (1996-2004 рр.) Андрій Бєломєсяцев. Іваченко і Бєломєсяцев володіли низкою будівельних компаній у Києві.