ДАБІ таки видала дозвіл на реставрацію пам’ятки біля Поштової площі, в результаті якої вона збільшиться на 600 квадратів
03.03.2021   //   161 Переглядів

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 25 лютого видала дозвіл на виконання будівельних робіт з реставрації та реабілітації нежитлового будинку з пристосуванням під адміністративний будинок по вул. Петра Сагайдачного, 19 (літ. А) у Подільському районі Києва. Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Згідно з техніко-економічними показниками об’єкту, які зазначені у виданому дозволі, загальна площа будівлі після реставрації становитиме 2144,19 кв м. При цьому поверховість будівлі вказано – три поверхи.

Разом з тим, за даними Держреєстру речових прав на нерухоме майно, будинок на вул. П. Сагайдачного, 19 (літ. А) на сьогодні має площу 1561,3 кв м.

Роботи проводитимуться на підставі містобудівних умов та обмежень, виданих 29.11.2013. Замовником реставрації є ТОВ «Інвестсервіс», яке є власником будівлі. Генпідрядником робіт є ТОВ «Алекс-Буд».

Нагадаємо, що 4 лютого ДАБІ відмовила «Інвестсервісу» у видачі дозволу на виконання будівельних робіт по вул. П. Сагайдачного, 19 (літ. А) через низку підстав. Зокрема, через те, що передбачалася реконструкція будівлі шляхом надбудови, що суперечить вимогам ст. 22 закону «Про охорону культурної спадщини» (заборона зміни пам’яток).

Прибутковий будинок на вул. Петра Сагайдачного, 19 у 2009 році наказом Мінкультури внесено до Реєстру пам’яток місцевого значення як пам’ятку архітектури та містобудування (охоронний номер 550-Кв). Будинок був зведений у 1891 році за проектом відомого київського архітектора Адольфа-Фрідріха Геккера на замовлення київського купця II гільдії Олександра Сироткіна.

Понад 10 років будинок перебуває в законсервованому стані. Торік у мережі з’явилися оголошення про продаж цієї пам’ятки.

Власником ТОВ «Інвестсервіс» є ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Фінансист», кінцевим власником якого значиться Дмитро Ароцкер. Керівником «Інвестсервісу» є Дар’я Корчагіна.

Корчагіна також є керівником ТОВ «Енергопласт» і ТОВ «Трансшлях Сервіс», власником яких є шведська компанія «Стадсіс АБ». За даними сайту www.guldbolag.se, Stadsis AB є материнською компанією для компанії Frostmorgon AB, яка була власником ПАТ «ЗНВКІФ «Фінансист» у 2013-2019 рр.

Кінцевим власником «Стадсіс АБ» значиться Томс Пер Андерс зі Швеції. За даними Youcontrol, у 2017 році власником Stadsis AB був Вагіф Алієв.

Компанія Stadsis AB є власником ПАТ «Мандарин плаза». Як відомо, Вагіф Алієв є засновником девелоперської компанії Mandarin Plaza Group, яка розвиває мережу мегамоллів у Києві.

Томс Пер Андрерс є кінцевим співвласником компаній, що володіють ТОВ «ТРЦ Лавина» і ТОВ «БЦ Парус».