«Слуги народу» і Тимошенко хочуть злити 140 мільйонів Центру мікрохірургії ока
02.03.2021   //   452 Переглядів

Верховна рада України 18 лютого ухвалила у першому читанні законопроект №4649 щодо фінансового забезпечення діяльності Центру мікрохірургії ока. Згідно законопроекту, із Програми медичних гарантій забирають 140 млн грн. і передають Центру. Про це пише в колонці для «Української правди» народна депутатка від «Голосу» Ольга Стефанишина.

За словами Стефанишиної, бюджет на медицину цього року профінансований лише 50% від потреби. Програма медичних гарантій – це ключова програма, звідки беруться кошти на оплату медичних послуг для громадян. Замість потрібних 225 млрд грн у неї заклали 123 млрд грн. А тепер із неї хочуть забрати 140 млн грн. для Центру мікрохірургії ока. В основному це гроші на зарплати персоналу лікарні – 97 млн грн.

Як підрахувала депутатка, сума дорівнює річному фінансуванню програми з лікування гепатитів або половині бюджету ранньої діагностики онкологічних захворювань на весь поточний рік або 2,5 рокам фінансування лікування туберкульозу.

Проект пройшов лише Бюджетний комітет, але оминув Комітет з питань здоров’я нації.

Міністерство фінансів негативно оцінило цей законопроект як такий, що не відповідає принципам реформування медицини і навіть містить арифметичні помилки.

Від «Наших грошей»:

Ініціаторами законопроекту є депутати від «Слуги народу» Валерій Зуб, Артем Дубнов, Оксана Дмитрієва, Вікторія Вагнєр та Анна Пуртова і депутати від «Батьківщини» Юлія Тимошенко, Сергій Соболєв, Костянтин Бондарєв та Олександр Абдуллін.

У грудні 2020 року МОЗ підпорядкував собі Київську міську клінічну офтальмологічну лікарню «Центр мікрохірургії ока», засновником якої раніше був Департамент охорони здоров’я КМДА. Зараз у зв’язку з реорганізацією лікарня знаходиться у стані припинення.

Головною лікаркою із 2015 року є Любов Денисюк. У річній декларації за 2019 рік вона вказала дві земельні ділянки та будинок з гаражем під Києвом, квартиру в Києві, квартиру в Болгарії з гаражем, автомобіль Toyota Prado 2010 року випуску та $20 тис готівкою.

За даними «Наших грошей», у 2010-их роках Любов Денисюк працювала у ТОВ «Клініка 311» братів Тараса і Ростислава Валіхновських. Ростислав Валіхновський у 2004-2008 роках був особистим лікарем президента України Віктора Ющенка, а в 2008-2010 роках – заступником керівника Держуправління справами президента. Тодішній директор «Клініки 311» Ігор Придачук був заступником головного лікаря з медичної частини ДУС у 2004-2006 роках.

Також Любов Денисюк у 2010-2015 роках була засновницею ТОВ «Парк Київська Русь» і ТОВ «Трейдер К». Зараз «Трейдер К» належить Володимиру Янченку і Петру Белзу.

Белз володіє ТОВ «Анвітрейд», яке отримує дизельне паливо по трубопроводу з Росії та Білорусі. Цей трубопровід пов’язують із Віктором Медведчуком – кумом президента Росії Володимира Путіна, нардепом від партії «ОПЗЖ» та колишнім представником України в Мінській тристоронній контактній групі. Днями Медведчук потрапив під санкції РНБОУ.

Попереднім головлікарем закладу був Сергій Риков, якого в 2014 році голова профспілки лікарні звинувачувала у крадіжці 200 мільйонів і наймі псевдо-Майданівців для захисту.