Оператор ГТС завдяки рішенню Тендерної колегії розіграє 162 млн «на двох»
02.03.2021   //   1 Переглядів

У вересні 2020 року «Оператор газотранспортної системи України» оголосив закупівлю пристроїв дистанційного моніторингу тиску та температури газу на суму 162,9 млн грн. з восьми учасників, які виявили бажання позмагатись за поставку товару, залишились тільки двоє, повідомила «Ліга антитрасту».

На тендер подались вісім учасників, але цю ситуацію швидко виправили. Спочатку замовник відхилив пропозиції СП «Радміртех» та УАБ «Елсіс ТС», а потім Тендерна колегія задовольнила скаргу «Нафтогазхім сервіс» та скасувала допуск ще чотирьох учасників («Котрис», «МБС-Інжиніринг», «Будмонтажсервіс І» та «Енерго сервіс автоматика»).

На переконання «Нафтогазхім сервісу», технічна частина суперників не відповідала умовам замовника. АМКУ з ним погодився та зобов’язав скасувати рішення про допущення до аукціону пропозиції «Котрис» та «Будмонтажсервіс І» через відсутність у складі опису технічних рішень інформації про фітинги. А пропозиції «МБС-Інжинірингу» та «Енерго сервіс автоматики» – через відсутність у пропозиції інформації про давачі (сенсори) температури. При цьому документація замовника не вимагала зазначення саме цієї інформації у технічному описі.

Також тендерна колегія АМКУ фактично в рішеннях протирічить сама собі. Адже у цій же процедурі за скаргою іншого учасника «Будмонтажсервіс І» АМКУ встановив, що «Документація не містить окремих вимог до порядку оформлення та змісту технічного опису…».

Відтак, завдяки довільному трактуванню тендерною колегією АМКУ вимог замовника (в одному рішенні за цією ж процедурою трактуємо так, в іншому – прямо протилежно), з восьми учасників, які виявили бажання позмагатись за поставку товару, залишились тільки двоє: «Нафтогазхім сервіс» та «Енергооблік». Тепер, у разі продовження замовником процедури, тендер на 162 млн. вони розіграють на двох.

Довідково:

За даними Clarity «Нафтогазхім сервіс» та «Енергооблік» брали участь разом у 4 процедурах на суму 258, 8 млн грн.

Столичний «Нафтогазхім Сервіс» на чолі з Юрієм Григоренком належить киянину Кирилу Желібо, який колись керував ТОВ «Укрпожснаб» Віталія Онищенка і Ганни Карижської. Усього з 2017 року переможець отримав підрядів переважно в системі «Укргазвидобування» на 106,78 млн грн.

За інформацією ЗМІ, «Енергооблік» виготовляє лічильники води з комплектуючих виробництва підприємства з РФ. Компанія належить Андрію та Анатолію Стеценкам, які також володіють компанією «Тахіон». Всього «Енергооблік» підписала 212 договорів на суму 138, 81 млн.