Поліція розслідує розкрадання облавтодорівцем асфальтобетонної суміші
01.03.2021   //   2 Переглядів

Поліція вважає, що злочинна група на чолі з начальником філії «Автодор № 4» дочірнього підприємства «Донецький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» Віктором Чухраєвим заволоділа майном облавтодору, призначеного для виготовлення асфальтобетонної суміші. Про це йдеться в ухвалах Жовтневого райсуду Маріуполя Донецької обл.

За даними слідства, до злочинної групи також входив син Чухраєва, якого батько працевлаштував на посаду виконроба асфальтобетонного заводу філії «Автодор № 4», та лаборант з фізико-механічних випробувань 4-го розряду асфальтобетонного заводу №1 філії «Автодор № 4».

За даними правоохоронців, група на чолі з Чухраєвим утворювала надлишки матеріалів, які є складовими для виготовлення асфальтобетонної суміші типу «Б» марки «1», шляхом порушення технології її виробництва, а також завищувала обсяги фактично відпущеної готової асфальтобетонної продукції на асфальтобетонному заводі №1 філії «Автодор № 4», який знаходиться в м. Маріуполь, смт. Старий Крим, вул. Челябінська, 1Д, та в подальшому реалізовувала надлишки готової асфальтобетонної суміші для сторонніх фірм за готівку.

Поліція порахувала, що злочинна група у період з квітня по серпень 2020 р. завдала збитків на 860 тис грн. Зокрема:

  • у квітні-травні на заводі незаконно виготовила 81 т асфальтобетонної суміші типу «Б» марки «1» та незаконно її відпустила для ПП «Інвестстрой-2005», в якому засновником та директором є Ашот Маргарян (збитки 130 тис грн.)
  • у травні-червні 49 т такої ж суміші відпустила для колективного підприємства «Квадрат», в якому засновником теж є Ашот Маргарян (збитки 81 тис грн.)
  • у червні-липні 97 т для ТОВ «Юнія-Транс» (збитки 156 тис грн.)
  • у липні-серпні 70 т для ТОВ «Віолатор» (збиток 119 тис грн.)
  • у серпні 225 т для ТОВ «Барнат» (збиток 373 тис грн.).

Згідно з ухвалою суду від 8 лютого, начальника філії «Автодор № 4» «Донецького облавтодору» відсторонено від посади, а 19 лютого суд дозволив взяти під домашній арешт лаборанта заводу.

Засновник та директором ТОВ «Юнія-Транс» вказано Олександра Беденка, «Віолатора» – Сергія Ліскуна. Власник ТОВ «Барнат» – Ліана Погосян, керівник – Олена Андрощук.

Чухраєв очолює філію «Автодор № 4» «Донецького облавтодору» з 2009 року.

Примітно, що, згідно з «Прозорро», після незаконного отримання асфальтобетонної суміші, тобто після квітня-серпня 2020 р ПП «Інвестстрой-2005» отримав більше 50 підрядів щодо ремонту доріг від різних бюджетних замовників на 3,15 млн грн., КП «Квадрат» – 50 замовлень на 4,64 млн грн., ТОВ «Юнія-Транс» – 60 підрядів на 11,78 млн грн., ТОВ «Барнат» – на 3,31 млн грн.