Голова АМКУ вважає, що облгази Фірташа можуть скуповуватись поза «Прозорро», поки не буде ще якихось змін у законі
01.03.2021   //   343 Переглядів

Антимонопольний комітет вважає, що для проведення облгазами закупівель у системі «Прозорро» необхідні зміни до закону «Про публічні закупівлі».

Про це голова АМКУ Ольга Піщанська сказала в інтерв’ю «Першому діловому телеканалу».

«Бажано внести зміни в закон, що унеможливить будь-які маніпуляції облгазами для придбання продукції через «Прозорро», – вважає Піщанська.

Які конкретні зміни потрібні вона не уточнила.

Засновниця «Ліги антитрасту» Агія Загребельська вважає, що АМКУ насправді може продемонструвати облгазам вже при нинішній законодавчій базі свою силу та волю в кількох формах. І в тому числі застосувати механізм, який змусить облгази або проводити закупівлі в «Прозорро», або їм зменшать тарифи на розподіл газу для споживачів.

Агія Загребельська, засновниця “Ліги антитрасту”

«АМКУ може дати рекомендації НКРЕКП щодо реагування на подібні порушення. Оскільки обов’язок проводити закупівлі в «Прозорро» визначений не тільки закупівельним законом, а й ліцензійними умовами, регулятор може не враховувати в тарифі на розподіл витрати на закупівлю товарів «без Прозорро», – пояснила Загребельська «Нашим грошам».

Нагадаємо, облгази як природні монополії відповідно до Закону «Про публічні закупівлі» повинні закуповувати товари та послуги через «Прозорро». Але вони уникають цього (докладніше про історію ухилянь див. «Чому облгази не використовують «Прозорро» для закупівлі газу, не дивлячись на вимоги закону?»).