Голова АМКУ не хоче підходити до енергетиків Ахметова так само як до хімзаводів Фірташа, які АМКУ наказав розділити
01.03.2021   //   0 Переглядів

Голова АМКУ Ольга Піщанська

Рішення Антимонопольного комітету України щодо поділу групи «Остхем» не буде використано як прецедент для розслідування щодо можливих зловживань компанії ДТЕК на ринку теплогенерації.

Про це голова АМКУ Ольга Піщанська сказала в інтерв’ю «Першому діловому телеканалу».

За словами Піщанської, зараз АМКУ проводить дослідження в цілому ситуації на ринку електроенергії в зимові місяці. Головним чином буде оцінено вплив дій суб’єктів господарювання на конкуренцію на ринку.

Відповідаючи на запитання ведучої чи може рішення в 2019 році АМКУ про примусовий поділ хімічної групи Дмитра Фірташа «Остхем» стати прецедентом, який буде використано щодо компанії ДТЕК, Піщанська відповіла:

«Ми не можемо підходити однотипно до різних рішень, тому я б не порівнювала ці два питання».

Піщанська також нагадала, що раніше АМКУ оштрафував ДТЕК за зловживання монопольним положенням в Бурштинському енергоострові на 275 млн грн. За її словами, ДТЕК не оскаржив це рішення в суді.

Нагадаємо, у лютому 2021 року виникла загроза «віялових відключень» електроенергії в Україні внаслідок порушення ДТЕКом нормативів зберігання вугілля на ТЕС, виведення 12 їх енергоблоків в аварійний ремонт та обмеження поставок вугілля на «Центренерго».

З настанням морозів ціни на електроенергію на «ринку на добу наперед» різко підскочили на 18%. Таке зростання ціни відбулося на фоні дефіцитів вугілля на складах ТЕС та аварійних зупинок енергоблоків ТЕС.

Близько 70% потужності теплової генерації контролює компанія ДТЕК Ріната Ахметова, тоді як ознакою монополії є 35%.

В свою чергу НКРЕКП заявила про загрозу виникнення загальносистемної аварії в об’єднаній енергосистемі України та введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачам через нестабільну роботу ТЕС.

Загрозу дефіциту на енергоринку Україна покривала імпортом електроенергії з Росії та Білорусі.

Олена Піщанська очолює АМКУ з 2020 року, вона подруга дружини президента Олени Зеленської. Сестра голови АМКУ Світлана Піщанська після обрання Володимира Зеленського президентом стала власником фірми, що управляє його нерухомістю в Італії.