АМКУ за один день задовольнив 17(!) скарг некартелістів на дорожні тендери
01.03.2021   //   538 Переглядів

19 лютого Тендерна колегія Антимонопольного комітету задовольнила 17 скарг від компаній у сфері будівництва та ремонту доріг, де замовниками є Укравтодор, місцеві служби автомобільних доріг та Управління інфраструктури обласних адміністрацій. Рішення колегії були опубліковані на сайті «Прозорро».

У 10 випадках скарги стосувалися дискримінаційних умов у тендерній документації Укравтодору, у 6 випадках компанії скаржилися на неправомірне відхилення Замовником. Ще у одному випадку скарга стосувалася неправомірної відміни Укравтодором торгів.

Усі Скаржники не є членами Національної асоціації дорожників України, члени якої забирають більшість підрядів Укравтодору.

«Можна довго знімати роліки, «барахтатися в теплих ваннах» ЗМІ, нагрітих рекламними картельними доларами, робити селфіки на підписаннях меморандумів «за все хороше та проти всього поганого»… Але в підсумку, в офіційних документах все одно залишиться слово «порушення», – прокоментувала ці події засновниця «Ліги антитрасту» Агія Загребельська.

ТОВ «Граніт 001» з орбіти Араїка Амірханяна скаржилося на умову в тендерній документації, за якою банківська гарантія, яка надається учасниками як забезпечення тендерної пропозиції, має бути видана лише банком, що входить у список системно важливих. Таких банків, як визначив Національний банк України, є чотирнадцять. АМКУ визнав цю вимогу неправомірною.

Консорціум «Всеукраїнський дорожній консорціум» та ТОВ «М-Буд Груп» успішно оскаржили в АМКУ вимогу щодо надання Переможцем закупівлі ціни пропозиції на узгодження із Замовником, а також її доопрацювання, якщо Замовник знайшов у ній недоліки. Колегія вказала, що умова дискримінує учасників і ставить їхній виграв в залежність від Замовника.

Найбільше задоволених скарг про скасування відхилення учасників на тендерах з експлуатаційного утримання доріг стосувалися одного замовника – ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області», на рішення якого подали шість скарг. На тендерах сукупною вартістю 156,72 млн гривень, Служба відхилила від 2 до 5 учасників, серед яких – ТОВ «ШРБУ-48», ТОВ «ДС Пром Груп» та ТОВ «Дорбуд Сервіс». При цьому скарги  усіх трьох компаній АМКУ задовольнив, адже Замовник відхилив їх за дуже надуманими причинами – неналежно оформлена банківська гарантія, гарантійний лист, антикорупційна програма, чи ненадання листа-згоди на обробку персональних даних. При цьому АМКУ погодився, що усі документи Скаржників були по-перше, наданими у складі пропозиції, а, по-друге, належно оформленими. При цьому, на усіх трьох тендерах Замовник допустив ТОВ «Главшляхбуд» – компанію, яка вказувала завищені ціни на будівельні матеріали на тендері Черкаської САД у 2020 році.

Також колегія  за скаргою «ДС Пром Груп» постановила скасувати рішення Служби автомобільних доріг у Київській області про відміну тендера з поточного середнього ремонту дороги Т-10-08 вартістю 228,41 млн гривень, де компанію визначили переможцем. Після перемоги моніторинг Держаудитслужби виявив невідповідності у пропозиції компанії, й зобов’язав Замовника усунути порушення. Замість скасування рішення про перемогу «ДС Пром Груп», Київська САД відмінила торги, що й успішно оскаржила компанія-переможець.