У Кропачова відібрали дозвіл на видобуток вугілля з «Краснолиманської» шахти
26.02.2021   //   301 Переглядів

Державна служба геології та надр зупинило дію спецдозволу ТОВ «Краснолиманська» на  видобутку кам’яного вугілля.

Відповідний наказ №178 за підписом голови Держгеонадра Романом Опімахом опублікований від 19 лютого.

Причинами такого рішення вказано порушення умов користування надрами та невиконання в установлений термін приписів контролюючих органів про усунення цих порушень.

Ще в березні 2020 року Держгеонадра надало «Краснолиманська» 30 днів на усунення порушень користування надрами. Тоді (як і нині) перелік порушень фірмою не було конкретизовано.

Як показує практика, після зупинення дії спецдозволу Держгеонадра  спробує анулювати його через судове рішення.

ТОВ «Краснолиманська» ще з 2003 року працює на вугільних пластах державної шахти «ВК «Краснолиманська». Однойменну з державною шахтою фірму заснували менеджери бізнесмена Ігоря Гуменюка – Олександр Нелюб та Валерій Дудінов. Пізніше Гуменюк купив контрольний пакет акцій ПАТ «Донбасенерго», за версією ЗМІ, на користь старшого сина тодішнього президента Віктора Януковича – Олександра.

Після зміни влади в 2014 році контроль над ТОВ «Краснолиманська» та однойменна державна шахти декілька разі змінювали контролерів, нині фірмою через ТОВ «Укрдонінвест» володіє Віталій Кропачов. За часів президентства Петра Порошенка ЗМІ називали Кропачова «смотрящим» за вугільною галуззю від першого заступника фракції БПП Ігоря Кононенка, давнього бізнес-партнера Порошенка.

Основний покупець вугілля «Краснолиманська» – державне Центренерго, яке з літа 2019 році перебуває під контролем менеджменту з однаковими поглядами з Ігорем Коломойським на господарчу діяльність підприємства. Від тоді змінилася і закупівельна політика «Центренерго», яке взагалі в останні місяці перейшло на використання газу.

В листопаді минулого року Господарський суд Донецької області задовольнив позов державної «Вугільна компанія «Краснолиманська» до фірми Кропачова про виплату заборгованості та штрафів на суму 762,86 млн грн. Це заборгованість за дані послуги державною шахтою з квітня 2019 року по травень 2020 року.