Рідна фірма «регіонала» за 107 мільйонів зведе садок-школу в Бобриці, де робила зупинки
26.02.2021   //   1 Переглядів

Департамент регіонального розвитку Київської ОДА 23 лютого за результатами тендеру замовив ТОВ «Трест КМБ-3» будівництво дитячого садка-школи у селі Бобриця Києво-Святошинського району за 106,58 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2022 року по вул. Шкільна, 6 збудують дитсадок-школу І ступеня на 180 учнів, а також влаштують зовнішні інженерні мережі та благоустроять і озеленять територію.

Отже, будівництво коштуватиме 592 тис грн. за учнівське місце. Мінрегіон у жовтні 2018 року встановив опосередковану вартість будівництва дитсадків на рівні 133 тис грн. за місце, а шкіл – на рівні 105 тис грн. Це вп’ятеро дешевше, але відтоді минуло більше двох років, а опосередкована вартість будівництва соціальних об’єктів не оновлювалась.

Водночас за підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, прості матеріали значно дешевші від інших будівельних тендерів. Так, гарячекатана арматурна сталь коштує 12 тис грн./т, а асфальтобетон – 1 550 грн./т. Пісок, цегла, бетон, розчин, щебінь теж дешеві.

Одинарну гойдалку на металевих стійках Гніздо Лелеки InterAtletika TЕ412-RC замовили за 35 тис грн. В інтернет-магазинах вони продаються майже по стільки ж – 3336 тис грн.

Ціна угоди всього на 0,6% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 107,18 млн грн.

Зараз ДАСУ перевіряє цю закупівлю на предмет того, яким чином замовник визначив технічні та якісні характеристики, розмір бюджетного призначення і очікувану ціну.

ТОВ «Фенікс Леко» запропонувало на 6% нижчу ціну. Але воно не наклало на тендерну пропозицію електронний цифровий підпис або кваліфікований електронний підпис, а також не надало лист-пояснення щодо причин цього. Тому замовник його відхилив.

Засновником столичної «Трест КМБ-3» на чолі з Павлом Гаврилюком є АТ «ЗНВКІФ «Ю.Ді.Джи.» Ольги Борт. Це дружина екснардепа від Партії регіонів Віталія Борта, чиї фірми брали участь у виведенні з держвласності землі для Межигір’я Януковича.

Переможець орендує техніку в ТОВ «ДС Пром Груп» Дмитра Мусієнка з Конотопу Сумської області, яким раніше теж володів фонд «Ю.Ді.Джи.». Іншим орендодавцем є ТОВ «Дорожньо-будівельне управління «Мегаполіс» киянина Тимура Катка, дружина якого Олена Каток є головним державним ревізором-інспектором ГУ ДПС у м. Києві.

У 2018 році переможець отримав єдині три допорогові підряди Бобрицької сільради щодо влаштування павільйонів на зупинках громадського транспорту на суму 495 тис грн.

Дорожчим конкурентом було ТОВ «УХБП-Київ» Олександра Мирного з Коломиї. Ще він володіє ТОВ «Український холдинг будівельного проектування» та є представником ТОВ «Український холдинг будівельних проектів» директора Євгена Рябоконя, яке з 2016 року отримало підрядів переважно в столичного КП «Житлоінвестбуд-УКБ» на 306,85 млн грн.

«УХБП-Київ» мало один телефон +380986592663 із ТОВ «ЮЕйч» Артема Міщенка, коли те ще мало одну адресу із ТОВ «ПІК «Безпечні системи» Юрій Ліповцева. Останнє було субпідрядником ПрАТ «Фундамент», пов’язаного з ексдиректором «Житлоінвестбуду», заступником голови КМДА і депутатом Київради від «БПП» Вячеславом Непопом.