Обвинувальний акт по нотаріусу Дульській щодо «Держзакупівлі.Онлайн» уже в суді
26.02.2021   //   1 Переглядів

11 березня 2021 року в Подільському райсуді Києва слухатимуть справу по ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» за обвинуваченням київського нотаріуса Тетяни Дульської та поліцейського Роберта Погосяна. Про це «Нашим грошам» стало відомо з сайту «Судова влада».

 

Нотаріус та поліцейський проходять обвинуваченими у кримінальному провадженні 42018100000001091, яке виділили з іншого провадження –  42017100000001470 від 18 листопада 2017 р. Як раніше повідомляли «Наші гроші», Нацпол викрив групу осіб, які, за версією слідства, незаконно заволоділи 50% частки ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» – приватної компанії, яка надає послуги з доступу до системи публічних закупівель Prozorro, водночас, не входить до Prozorro і не є одним із його сайтів.

Як каже слідство, «Держзакупівлі.Онлайн» у 2013 році створив за власні кошти екснардеп Лев Миримський. Засновниками фірми стали представник родини Миримського Михайло Мукерія (50%), а також Василь Кольга (50%).

У Василя Кольги, натомість, своя версія того, що відбувалося. Як розповіли «Нашим грошам» у «Держзакупівлі.Онлайн», фірму створили 2013 року, і її єдиним засновником та керівником був Василь Кольга. У 2015 році 50% фірми продали Мукерії, по нотаріально посвідченому договору. Оплата повинна бути здійснена до 31 грудня 2015 року, але, стверджують у Кольги, «доказ оплати відсутній”. Зараз продаж частки Мукерії Кольга оспорює в суді.

У квітні 2017 року Миримський помер, а його дружина вирішила продати частку, яка належить її сім’ї в ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн». Утім, нормально продати цієї частки не змогла. За  версією досудового слідства, 3 жовтня 2017 року приблизно о 16.00 в нотаріальній конторі нотаріуса Тетяни Дульської один із нинішніх фігурантів провадження за попередньою змовою групою осіб, зокрема, поліцейським Робертом Погосяном, експертом ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» Миколою Сіньковським, приватним нотаріусом Дульською, з погрозою насильства висунув вимогу Мукерії щодо передачі усієї його частки у ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн». Після цього, продовжуючи вимогу та погрози, з нанесенням удару рукою в голову, змусив підписати Мукерію договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі ТОВ у розмірі 50% статутного капіталу, з покупцем Ашотом Погосяном, без оплати продавцю $500 тис. Станом на 3 жовтня 2017 за курсом НБУ це складало 13,3 млн грн. 4 жовтня 2017 року нотаріус Дульська зареєструвала відповідні зміни власника компанії у Єдиному реєстрі юросіб (ЄДР).

В подальшому, за версією слідства, у період часу з 3 жовтня 2017 року по 9 листопада 2017 року, «задля створення ланцюга цивільно-правових правочинів з передачі вказаних корпоративних прав, який ускладнював би процес розгляду скарг про визнання договору купівлі-продажу недійсним», вкрадену частку перепродали. За даними системи Youcontrol, після Погосяна у власниках ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» з’являються, крім Василя Кольги, ще Світлана Савицька та Галина Галаган. Як каже слідство, 9 листопада 2017 року у приватного нотаріуса Валерія Макаренка в Києві Погосян продав частку в статутному капіталі ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн», а дві нових власниці купили вказану частку, кожна – по 25%. Але цей «продаж», кажуть слідчі, «оплатою-передачею грошових коштів від покупців до продавця не супроводжувався».

Станом на лютий 2021 року ТОВ «Держзакупівлі.онлайн» мають трьох бенефіціарів – Василя Кольгу (він також керує фірмою), Світлану Савицьку та Галину Галаган.

У 2019 році Михайло Мукерія подав позов до суду щодо визнання незаконним продажу його частки у ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн», визнання недійсними загальних зборів фірми, що стосувалися зміни співвласника компанії, а також скасування реєстрації Тетяни Дульської. Мукерія стверджував, що поділився часткою у фірмі внаслідок фізичного та психологічного примусу. На підтвердження цього надав суду рентгенографію від 6 жовтня 2017 з Олександрівської клінічної лікарні Києва та висновок спеціаліста, в якому вказаний діагноз «остеохондроз шийного відділу хребта з вираженим больовим синдромом», а також лист із лікарні за 27 серпня 2020 року, в якому підтверджено факт звернення Мукерії до медичної установи зі скаргами на біль у шийному відділі хребта з іррадіацією в обидві руки і онімінням пальців, і вказано також, що в анамнезі відмічено травму 3 жовтня 2017 року внаслідок удару по голові та шиї.

Проте суд сказав, що жоден з таких документів і доказів не підтверджує посилання позивача на застосування до нього фізичної сили. І що в матеріалах справи відсутні документи, які беззаперечно підтверджують, що виявлена у Мукерії хвороба остеохондроз є прямим наслідком фізичного насильства, застосованого у день відчуження його частки в ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн». При цьому, каже суд, доказів на підтвердження того, що в межах кримінального провадження, про яке ми написали вище, встановлено факт застосування до позивача заходів фізичного та/або психічного примусу, теж немає.

Щодо вимоги визнати визнати недійсними рішення загальних зборів, суд вирішив, що «обставини, на які посилається позивач, не знайшли свого підтвердження в ході розгляду». А що вимоги знести реєстрацію Дульської були похідними від вимог, у задоволенні яких суд уже відмовив, їх теж не задовольнили. Відтак, Госпсуд в першій інстанції відмовив у позові Михайла Мукерії повністю. Зараз ця справа слухається в апеляції.

Аліна Стрижак, «Наші гроші», матеріал підготовано за участі Сlarity project