Суд закрив кримінальну справу проти головних комунальників міста, які допомогли фірмі виграти тендер по ремонту вулиць
25.02.2021   //   151 Переглядів

Екс-директора департаменту житлово-комунального господарства Луцька Юрія Крася та нинішнього директора цього департаменту Миколу Осіюка звільнили від кримінальної відповідальності за підробку документів, а справу закрили у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до відповідальності. Про це написала Марія Смик у «Силі правди» з посиланням на ухвалу Луцького міськрайонного суду, яку виніс суддя Ярослав Артиш.

Історія почалась ще влітку 2017 р., коли Крась та його тодішній заступник Осіюк підробили документацію, що стосується ремонтів вулиць Гнідавської, Олекси Ошуркевича та Софії Перовської в Луцьку. Загальна вартість робіт складала трохи більше 1 млн грн.

Посадовці створили умови, за яких ТзОВ «Луцька Дорожна Пересувна Механізована Колона» («ДПМК») отримала перевагу на тендері, результатів якого навіть не стала чекати. Ще до проведення аукціону фірма почала ремонтні роботи, тож на момент укладення договорів, частину робіт вже й виконала. Тож, посадовці внесли до документів завідомо неправдиві відомості щодо часу та строку виконання робіт з поточного ремонту указаних вулиць.

«Фактично ж, ТзОВ «Луцька ДПМК», з дозволу та відому директора ДЖКГ Луцької міськради та його заступника, виконало передбачені в публічних закупівлях роботи з поточного ремонту вул. Софії Перовської, Гнідавської та Олекси Ошуркевича у Луцьку ще до оголошення результатів проведення торгів», — йдеться в ухвалі суду.

Справа потрапила до суду ще у 2018 році, у січні 2019 у ній зачитали обвинувальний акт. Ані тоді, ані пізніше свою провину Юрій Крась та Микола Осіюк так і не визнали.

У червні 2019 р. Крась написав заяву на звільнення і пішов з посади директора Департаменту ЖКГ. Офіційних коментарів стосовно такого рішення він не давав. У травні 2020 на його місце офіційно перевели колишнього заступника Миколу Осіюка, який лишається на посаді і досі.

У вересні 2020 р. адвокати комунальників подали до суду клопотання про звільнення Крася та Осіюка від кримінальної відповідальності у зв’язку з закінченням трирічного строку притягнення до відповідальності. Клопотання суддя задовольнив, отож покарання за підробку документів посадовцям вдалось уникнути.

«Комунальників не виправдали, проте й не визнали винними», – написало видання.

Натомість тодішній директор «Луцької ДПМК» Микола Слушаєв, який і виконував ремонтні роботи, зізнався у протиправних діях і отримав вирок ще у 2018 р. Суд взяв до уваги каяття і присудив порушнику 4 250 грн. штрафу. Апеляцію на таке рішення подав не сам підсудний, а головний комунальник Луцька Юрій Крась, і таким чином допоміг Слушаєву.

Комунальник попросив суд скасувати вирок Слушаєву, а кримінальне провадження повернути до прокуратури для продовження розслідування. Мовляв, оскаржуваний вирок стосується його прав, свобод та інтересів, оскільки у ньому фактично констатовано вчинення ним кримінального правопорушення, а також є можливість ідентифікувати його, оскільки дані щодо нього покладені в основу судового рішення. Отож, покарання апеляційний суд скасував та зобов’язав прокуратуру продовжити розслідування. Крапку у справі Слушаєва поставила суддя Луцького міськрайонного суду Алла Полюшко, яка так само закрила її через завершення 3-річного строку у серпні 2020 р.

Від «Наших грошей»

Засновниками ТзОВ «Луцька ДПМК» є Володимир Савченюк, Геннадій Філоненко, Василь Байдюк, два Івана Кобак (батько та син) та ТзОВ Фірма «Продтехоптторг» ЛТД Кобака-старшого.

Згідно з «Прозорро», у 2016-2020 рр. «Луцька ДПМК» отримала 472 замовлення на загальну суму 295,15 млн грн.