Оточення Медведчука в апеляції скасувало рішення, за яким їхній клуб має звільнити гектар на Трухановому острові (фото)
25.02.2021   //   442 Переглядів

Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив прокуратурі у задоволенні позову про зобов’язання районної громадської організації «Клуб «Козак» повернути земельну ділянку площею 1,17 га на Трухановому острові. Про це свідчить постанова від 4 лютого.

«Клуб «Козак» користується ділянкою з 2001 року. Тоді Київрада прийняла рішення, яким погодила місце розташування спортивно-оздоровчого комплексу на Трухановому острові (берег р. Десенка). Після чого «Клуб «Козак» і Київрада уклали договір резервування земельної ділянки, за умовами якого за Клубом (інвестор, забудовник) на три роки резервується ділянка площею 1,17 га.

Прокурор в суді заявив, що на сьогодні «Клуб «Козак» незаконно використовує ділянку без будь-яких правовстановлюючих документів та відповідних рішень Київради.

Посилання Клубу на договір резервування прокурор назвав необґрунтованим, оскільки строк його дії сплив у 2004 році.

У листопаді 2020 року Госпсуд м. Києва погодився із доводами прокуратури і задовольнив її позов, зобов’язавши «Клуб «Козак» звільнити ділянку від усього розміщеного на ній майна.

Однак, апеляційний суд це рішення скасував і у задоволенні позову прокуратурі відмовив.

Апеляційний суд дійшов висновку, що у «Клубу «Козак» наявні правові підстави для перебування на вказаній ділянці, що підтверджується:

  • рішенням Київради від 24.05.2001 про погодження місця розташування спортивно-оздоровчого комплексу на Трухановому острові;
  • договором резервування земельної ділянки від 06.12.2001, укладеного між «Клубом «Козак» та Київрадою,
  • актом здачі-приймання перенесених в натуру меж зарезервованої ділянки від 25.09.2001.

При цьому, апеляційний суд вважає, що відсутність у «Клубу «Козак» правовстановлюючих документів на ділянку, у даному випадку, не може кваліфікуватися ні як самовільне її заняття, ні як незаконне зайняття, оскільки існують об’єктивні причини, внаслідок яких Клуб позбавлений можливості укласти договір оренди.

Цими причинами, на думку суду, є рішення Київради 2002 року, яким було зупинено розгляд справ по наданню, оформленню права користування земельними ділянками та погодженню місця розташування об’єктів на території Труханового острова до завершення розробки і затвердження проекту Детального плану території. Як вказав апеляційний суд, вказане рішення не містило жодних висновків стосовно припинення здійсненого резервування спірної ділянки.

Відзначимо, що, як відзначив прокурор, «Клуб «Козак» не оскаржував рішення Київради 2002 року.

Крім того, суд зазначив, що згідно з рішенням Київради від 16.05.2019 «Про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення «Труханів острів» вказана ділянка, яку займає «Клуб «Козак», до території заказника не входить, що підтверджується додатком до даного рішення з відповідним переліком.

Нагадаємо, у 2019 році журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» (Bihus.info) з’ясували, що соратники нардепа Віктора Медведчука з приватного охоронного агентства «Шторм» облаштували на Трухановому острові у Києві базу, перекривши доступ до Дніпра. На зайнятій ділянці знаходяться двоповерхова житлова споруда, спортмайданчик і брезентова палатка, на кшталт військової. На території – постійних рух, і щодня тут перебуває з десяток охоронців.

Власниками районної громадської організації  «Клуб «Козак» є Олександр Шевельов, Юрій Палій та Олександр Литвинов.

Юрій Палій є колишнім працівником ТОВ «Інвестиційна компанія «Укркапітал», одного з найстаріших і найвідоміших активів родини Віктора Медведчука. У свою чергу Олександр Литвинов – це екс-помічник давнього бізнес-партнера Медведчука, а нині і його однопартійця по «Опозиційній платформі «За життя», нардепа Григорія Суркіса.

Керує  РГО «Клуб «Козак» Ян Марченко – це колишній помічник нардепа Тараса Козака, однопартійця і бізнес-партнера Медведчука. Як відомо, на Козака, Медведчука, їхніх родичів і близьке оточення накладено персональні санкції.