Підрядник у снігопад зробив біля СБУ новий тротуар за 9 мільйонів, і той відразу розвалився (фото)
24.02.2021   //   1077 Переглядів

Ремонт тротуару на вул. Соборності у Полтаві, який виконує ТОВ «БК «Лідер Строй» на замовлення управління ЖКГ виконкому Полтавської міськради, швидко почав розвалюватися. Про це написав Микола Лисогор у «Полтавщині».

«Якщо пройтися вулицею Соборності, на відрізку від вул. Коряка до Корпусного саду, то можна побачити, що бордюрний камінь розкришився, плитка пішла хвилями, а в деяких місцях взагалі потріскалася. Тротуар на цій ділянці в цілому зробили неякісно», – пише видання.

Підрядник гарантував експлуатацію об’єкту до 5 років, тому, вочевидь, має переробити ремонт.

Ремонтувати тротуар від вул. Сінної до Корпусного саду почали восени 2020 р. У вересні управління ЖКГ підписало відповідний договір у 9,2 млн грн. із «Лідер Строй» (керівник Шалва Ісаян).

Ремонт почався з ділянки від будівлі ДБР на вул. Соборності, 37 до будівлі школи боротьби ім. Шемякіна. Також почали ремонтувати і тротуар вздовж будинку № 46. На цих ділянках роботи виконувалися у суху погоду. Працівники поклали нову плитку, облаштували велодоріжки, пандуси.

Класти нову плитку біля СБУ почали у листопаді й продовжили, коли випав сніг. Робітники працювали на морозі й поспішали завершити роботи до Нового року, що негативно і вплинуло на якість робіт.

«Лідер Строй» мав виконати всі роботи до 12 грудня, але потім строки продовжили до 12 липня 2021 року, збільшивши загальну вартість договору на 1,2 млн грн.

Станом на лютий 2021 р. поряд із кафе «Панорама» стоїть не розпакована плитка, яку мають покласти на перехресті вул. Соборності й Дмитра Коряка.

Наразі підрядник отримав за роботи 6,4 млн грн.

Видання припускає, що для бордюру використовувалися неякісні матеріали. Це можна було б перевірити, переглянувши акти виконаних робіт, де вказана модель бордюрів та плитки. Та управління ЖКГ відмовилося надавати «Полтавщині» цю документацію, посилаючись на відсутність дозволу зі сторони підрядника.

Видання звернуло увагу, що управління ЖКГ самостійно проводило технічний нагляд за ремонтом тротуару на вул. Соборності й отримало за це 146 тис грн.

«Лідер Строй» має невеликий досвід роботи із УЖКГ. До цього фірмі замовляли капремонт скверу «Матері і дитини». Однак власник і керівник цієї організації Шалва Ісаян має довшу історію співпраці із містом як ФОП. Упродовж 2019 р. управління ЖКГ двічі замовляло йому ремонт тротуару на зупинці «Корпусний парк», а за часів Олександра Мамая підприємець отримував підряди на ремонт під’їздів.