Мерія Покрова віддала 8 мільйонів за тепло для шкіл добрим знайомим мера
24.02.2021   //   1 Переглядів

Управління освіти виконкому Покровської міськради Дніпропетровської області 1 лютого уклало дві угоди з ТОВ «Теплоінвест Україна» та ТОВ «Укртехресурс» про постачання теплової енергії на загальну суму 7,97 млн грн. Про це написав Валерій Магланович у виданні «Інформатор. Гроші».

За одним договором, «Укртехресурс» поставить тепло в адмінбудівлю управління освіти по вул. Центральна, 7, Будинок творчості дітей та юнацтва по вул. Центральна, 5, ДЮСШ по вул. Горького, 12, шкільне відділення КЗ «НВО», вул. І. Малки, 15 за 3,60 млн грн. За другою угодою «Теплоінвест Україна» поставить тепло ще в 9 шкіл та дитсадків у м. Покров за 4,38 млн грн.

Підтримувати тепло в бюджетних установах за будуть до кінця 2021 року.

Обидва тендери пройшли без конкуренції, за переговорною процедурою. В обґрунтуванні йшлося, що централізоване теплопостачання в місті Покров відсутнє. А можливість забезпечення теплом усіх 13 будівель є лише в першому випадку у «Укртехресурс», в другому у «Теплоінвест Україна», з якими будівлі мають спільну теплову мережу. Інші організації не мають можливості забезпечити їх теплом.

В обґрунтуваннях зазначається, що не укладання або несвоєчасне укладання договору з «Укртехресурс» та «Теплоінвест Україна» на послуги з теплопостачання призведе до його  припинення/обмеження. Застосування ж  переговорних процедур закупівель підтверджується рішенням виконкому Покровської міськради від 21 жовтня 2020 р.

ТОВ «Укртехресурси» було засновано у 2001 році в Покрові Іриною Єкимовою і Миколою Давидовим. Пізніше єдиним власником став Станіслав Мациборко.

Станіслав Мациборко в 2010 р. разом з майбутнім мером Олександром Шаповалом обиралися до міської ради м. Покров депутатами від ВО «Батьківщина». У 2015 році від «Батьківщини» Станіслав пробував переобратися до міськради, але не вийшло. Зате в 2020 році обрався туди знову від партії «Слуга народу», від якої балотувався і мер міста Олександр Шаповал. Брат Станіслава Ігор Мациборко теж є депутатом міськради від «Слуги народу» з 2020 року в новому скликанні.

З 2016 року керівником підприємства «Укртехресурси» є Ігор Мациборко – син депутата Станіслава.

 «Теплоінвест Україна», якому теж безальтернативно належить загальна тепломережа з частиною бюджетних установ, з’явилася в Дніпрі влітку 2020 р. Фірма належить директору Ігорю Гільдіну, Ігорю Вайсману та Миколі Гончарову. Останній працював до 2018 року заступником мера міста Покров Шаповала з комунальних питань. Інша фірма Гончарова – ТОВ «Променерго Дніпро» – теж отримує замовлення від комунальних підприємств міськради Покрова.

Ігор Вайсман на 5% є співвласником ТОВ «Бі.Ем.Сі.Менеджмент Компані». Остання компанія на 90% належить відомому бізнесмену з Дніпра Володимиру Бассу. Вайсман також керівник дніпровського ТОВ «Промводопостач», яке в 2019-2020 рр. виграла тендерів в Покрові майже на 1 млн грн.

У кінці минулому року «Теплоінвест Україна» виграв тендер на постачання тепла закладам освіти міста за 2,44 млн грн., фактично поставляючи їх кілька днів в листопаді і весь грудень. У списку були ті ж школи з садочками, що і зараз.

Від «Наших грошей»:

Згідно з «Прозорро», у 2016-2021 рр. «Укртехресурси» виграло тендерів на загальну суму 21,39 млн ​​грн.