«Харківобленерго» скупилось подекуди дорогими автозапчастинами на 80 мільйонів
23.02.2021   //   138 Переглядів

АТ «Харківобленерго» 15 лютого за результатами тендерів уклало п’ять угод із ТОВ «Харзбут» про постачання запасних частин до вантажних та легкових автомобілів на загальну суму 80,07 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 4 613 наборів запчастин. Вибірково перевірені ціни деяких вищі від пропозицій, наявних у відкритих джерелах. Однак невідомо, чи останні включають ПДВ.

Водяні насоси на Daewoo Lanos купили по 824 грн. У більшості відкритих джерел вони від 22% до двох разів дешевші – по 414-678 грн. і лише подекуди дорожчі – по 864-903 грн.

Термостати 21080-1306010-82 на ВАЗ-2108 купили по 421 грн. В інтернет-магазинах їх можна знайти по 265432 грн., тобто від півтора раза дешевше до майже такої ж ціни.

Глушники 33078-1201010 на ГАЗ-3307 коштують по 1 681 грн. При цьому у відкритих джерелах ціни цієї запчастини сягають максимум 1 266 грн., що на третину дешевше.

Сума угод на 1% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 80,20 млн грн.

Документація всіх тендерів вимагала надати не менше трьох аналогічних договорів із відгуками та інформацію про партнерські відносини принаймні з п’ятьма виробниками запчастин. Також вимагались серійні зразки із сертифікатами відповідності упродовж трьох робочих днів після розкриття кваліфікаційної частини тендерної пропозиції.

До чотирьох із п’яти аукціонів не допустили ТОВ «СП Тата Груп» за ненадання зразків, трьох відгуків та інформації про партнерські відносини з п’ятьма виробниками. Фірма не погодилась і вимагала надати більш детальне пояснення. Вона заявила, що надала три відгуки та дилерський договір із ТОВ «ТПК «Омега-Автопоставка», яке представляє багатьох виробників, а зразки не могла надати тому, що її не допустили до аукціону.

Замовник відповів, що фірма не спростувала сказане в протоколі розгляду тендерних пропозицій і що вимога безпідставна. Він аргументував це бажанням отримати не тільки найнижчу ціну, а й якісний товар, та бути впевненим, що у разі чого зможе пред’явити вимоги до постачальника щодо їх відповідної належності, якості та законності.

Єдиним конкурентом було місцеве ТОВ «Еталонтехсервіс» директора Дмитра Бізонича з Чугуєва і Любові Фіонової з Харкова. Фіонова віднедавна має частку в ТОВ «Паркінг+» разом із пасинком покійного міського голови Харкова Геннадія Кернеса Родіоном Гайсинським та компанією «Dragon Investment Development Limited» (Гонконґ), власником якої є громадянин Малайзії, який мешкає у Швейцарії, Тан Джин Лі.

Засновницями харківського «Харзбуту» є харків’янки Тетяна Коваленко і Ганна Созикіна, а директоркою – Ольга Плотнікова. Свого часу цією компанією володів Олександр Шиян.

Переможець натендерив переважно в «Харківобленерго» щонайменше 160,63 млн грн.

Власником 65% акцій «Харківобленерго» є держава через Фонд держмайна. У січні 2021 року АМКУ надав дозвіл кіпрській компанії «Smart  Holding  (Cyprus)  Ltd» нардепа від «Опоблоку» Вадима Новинського купити понад 25% акцій «Харківобленерго». Продала пакет кіпрська «Inter Growth Investments Limited» Володимира Лук’яненка, яка перед тим купила його у кіпрської «Garensia enterprises limited» з орбіти Костянтина Григоришина.