«Швидка» скупилася медапаратами на сім мільйонів, ціни вищі від інших лікарень на 15%
22.02.2021   //   128 Переглядів

КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської облради 15 січня уклало дві угоди з ТОВ «Медсервісгруп» на придбання дефібриляторів та електрокардіографів загальною вартістю 7,02 млн грн.

Про це написало «Житомир. Інфо».

Договори опубліковані в системі “Прозорро”. За їх умовами фірма поставить «Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» 25 дефібриляторів BeneHeart D3 вартістю по 205 тис грн./шт, та 30 електрокардіографів ЮКАРД 100 по 63 тис грн./шт.

Закупівлю здійснили за спрощеною процедурою звітування для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19.

Для порівняння, для лікарень інших областей дефібрилятори та електрокардіографи закупили значно дешевше. Так, КНП «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради придбало дефібрилятор BeneHeart D3 за 174,8 тис. грн, за скільки ж придбала дефібрилятор і КНП «Смілянська міська лікарня” Смілянської міської ради.

Таким чином, у Рівному та на Черкащині дефібрилятори BeneHeart D3 купили на 15% дешевше. Натомість майже за такою ж ціною, як і для житомирських “швидких”, купила такий дефібрилятор КНП “Міська клінічна лікарня №9” Дніпровської міської ради – за 197,3 тис. грн.

Також в середньому майже на 15% дешевше купили інші лікарні електрокардіографи ЮКАРД 100. Так, КНП Біляївської районної ради «Біляївська центральна районна лікарня» закупило їх по 53,3 тис. грн, КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинської обласної ради за 54.9 тис. грн, КП КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» за 52,9 тис. грн, КНП Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» за 54,9 тис. грн, а КНП «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф»Одеської обласної ради за 54,9 тис. грн.

У «Прозорро» міститься звернення Дмитра Шакалова до Держаудитслужби від 20 січня 2021 року щодо завищення цін на цих двох закупівлях, в результаті чого, нібито, «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» переплатив 1,07 млн грн.

Станом на 17 лютого відповідь Держаудитслужба ще не надала.

Людина з ПІБ Шакалов Дмитро Вікторович у січні 2020 року подавала декларацію кандидата на посаду прокурора Офісу Генерального прокурора. В березні того ж року він подав декларацію про звільнення з посади начальника відділу організаційного забезпечення судового процесу та роботи керівництва суду Житомирського апеляційного адмінсуду.

ТОВ «Медсервісгруп» зареєстроване в Києві і спеціалізується на оптовій торгівлі фармацевтичними товарами. Власниками фірми вказані  є Андрій Забережний та Андрій Коломоєць. Останній також володіє ТОВ «Медичний центр «Медексперт» і ТОВ «Трімм-К». Забережний нині очолює власне ТОВ «Грандмед», а раніше був співзасновником кількох фірм із групи «Емансіс» Зази Берадзе, родича Георгія Берадзе – колишнього заступника голови ДУС і колишнього першого заступника голови ДФІ.

У жовтні 2020 року КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської облради уже купувало у цієї фірми 10 електрокардіографів ЮКАРД 100 по 63 тис. грн, тобто ціна на прилад не змінилась.