ОблДержгеокадастр швидко віддав 2,4 га родичам радника мера Франківська, який хоче повернути ці землі
22.02.2021   //   103 Переглядів

Наприкінці 2020 року в нещодавно приєднаному до Івано-Франківська селі Добровляни 2,4 га земель запасу, що є частиною громадського пасовища, стали приватною. Про це пише «Галка».

Як з’ясували місцеві мешканці під час моніторингу кадастрової карти, трохи більше ніж за місяць від часу подачі заяви дві жінки і чоловік стали власниками ділянок для ведення особистого селянського господарства на загальній площі 2,4 га. Землю отримали донька, невістка та батько свахи депутатки Франківської райради від ВО «Свобода» Галини Бринзей, яка раніше була депутаткою Тисменицької райради від цієї ж політсили, нині є радницею мера Івано-Франківська в селі Колодіївка.

Коли громада дізналася про цей випадок, зібралася на збори, на яких написали листа міському голові Івано-Франківська Руслану Марцінківу та в прокурору області, аби вони домоглися скасування незаконного і несправедливого, на їхню думку, рішення.

Родичі Бринзей, які не є мешканцями Добровлян, отримали землю швидко. Заявники звернулися 11 листопада, а вже 21 грудня оформили право власності, завірене Вовчинецькою сільрадою. Водночас, місцеві мешканці роками не можуть зробити документи на свої паї. Причому нові власники, одна з яких постійно проживає в Америці, отримали землю без погодження зі старостою села, без винесення на громадську раду. Крім того, всі три заяви на землю написані одним почерком.

Під час зустрічі з мером Марцінківом,староста Добровлян Петро Кашуба розповів, що приватизовані землі були за межами території села, ними раніше розпоряджалася РДА.

На зустрічі в мерії стало відомо, що спірна земля на момент передачі її близьким Бринзей, ще була на балансі обласного Держгеокадастру, який своїм рішенням і передав гектари у приватні руки.

В присутності людей з Добровлян Руслан Марцінків зателефонував Галині Бринзей.

«Ці землі рахувалися вільними, за межами населеного пункту. Вони звернулися, мали повне право її отримати. У нас є закон, і ним скористалися», – сказала працівниця франківської мерії Марія Бринзей.

Марцінків повідомив своїй радниці, що у ситуації є два варіанти розвитку – або її рідні добровільно повертають землю громаді, або цього будуть добиватися через суд.

Петро Кашуба розповів, що до нього приходив запит з геокадастру на ці три прізвища, і він відповів, що при об’єднанні села і міста їм треба звертатися у міський геокадастр. Але на думку Мапцінківа, письмова відповідь Кашуби є нікчемною – він не мав права вести переписку з Держгеокадастром. «Пан Петро не мав права спілкуватися від імені міської ради, він радник голови», – сказав Марцінків.

18 лютого активісти з Добровлян передали скаргу в обласну прокуратуру.