Тесть Насірова і Гмиріна за 4 мільярди збудує аеродром Дніпра на третину дешевше від плану
17.02.2021   //  

ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» («Фінінпро») 10 лютого за результатами тендеру замовило ТОВ «Альтіс-Констракшн» будівництво аеродрому Міжнародного аеропорту «Дніпро» за 3,95 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2023 року мають збудувати аеродром «Дніпро». Зокрема влаштують покриття, світлосигнальне обладнання, систему посадки, освітлення, підстанції, розподільчий пункт, мережі зв’язку та управління, очисні споруди, водовідвідну систему, аварійно-рятувальні станції, будівлю технічних служб, метеозабезпечення, патрульну дорогу та огорожу.

Проект аеродрому передбачає інструментальну систему посадки ILS по ІІ категорії ІСАО з обох курсів. Цементобетонне покриття аеродрому повинно витримувати літаки класу D.

Підрядник орендує машину для укладання цементобетонного покриття Wirtgen SP-1200 у «Budpol» (Польща), а іншу техніку – в ТОВ «Юніфліт» із корпорації «Альтіс-Холдинг».

За кошторисами без ПДВ, вибірково перевірені ціни будматеріалів відповідають ринку.

  • Сульфатостійкий бетон B10 M-150 із водопроникністю 0,2 МПа та заповнювачем крупністю 40-70 мм замовили по 1 374 грн./куб. м, що загалом відповідає ринку.
  • Гарячекатану арматурну сталь придбали по 17 500 грн./т. Це дешевше інших тендерів.
  • Камери AXIS Q6215-LE 50HZ купили по 124 тис грн. Ринкова ціна – 133142 тис грн.

Доплерівський метеорологічний радіолокатор коштує 77,16 млн грн., а автоматизована аеродромна метеорологічна система Vaisala AviMet AWOS (Фінляндія) – 36,49 млн грн.

Комплекс засобів автоматизації спостереження і контролю аеродромного руху A-SMGCS Level 1 обійдеться у 33,20 млн грн., радіолокаційна станція огляду льотного поля – у 23,77 млн грн., а азимутально-далекомірний радіомаяк DVOR/DME – у 23,57 млн грн. Також два курсові радіомаяки замовили по 14,62 млн грн., а два глісадні – по 9,89 млн грн.

Дизель-генератори SDMO 220 кВА/176 кВт купили по 1,25-1,47 млн грн. Ще у кошторис включили два пожежні автомобілі 6х6 на 11 тис л води і 1 320 л піни по 4,29 млн грн. та пожежний автомобіль 4х4 на 7 200 л води і 900 л піни за 3,33 млн грн. Марки невідомі.

Гарантійний термін на капітальні конструкції складає десять років, а на некапітальні – чотири роки. Забезпечення виконання договору становить 1% ціни, або 39,50 млн грн.

Ціна угоди на третину, а саме на 31% нижча від очікуваної вартості у 5,70 млрд грн.

Конкурентами були ТОВ «Автомагістраль-Південь», «Блек Сі Консорціум», ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком», ТОВ «Ростдорстрой», ОАО «Строительно-монтажный трест №8» (Білорусь) і «Özaltin Inşaat Tic. ve Sanayi A.S.» (Туреччина).

«Автомагістраль-Південь» спочатку домоглась в АМКУ скасування допуску «Альтіс-Констракшн» до аукціону за відсутність акту на машину Wirtgen SP-1200. Замовник так і зробив, а потім дав час на виправлення недоліку. «Альтіс-Констракшн» надав акт, і його знову допустили.

Натомість не були допущені три компанії. ТОВ «Будівельна компанія «Ольвія» принесло банківську гарантію без електронного цифрового підпису, а компанія «Metag Insaat Tic. A.S.» (Туреччина) – без перекладу та виписки з банку по рахунку покриття. ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» принесло гарантійний лист, який не відповідав вимогам.

Столична компанія «Альтіс-Констракшн» входить у корпорацію «Альтіс-Холдинг» Олександра Глімбовського. Чоловіком молодшої дочки Глімбовського є колишній очільник Державної фіскальної служби України Роман Насіров. Чоловіком старшої – Андрій Гмирін, якого пов’язують з головою Фонду держмайна Дмитром Сенніченком.

Нагадаємо, у 2017 році в ЗМІ з’явилася інформація про те, що найбільший постачальник карбаміду виробництва «Одеського припортового заводу» компанія «Агро газ трейдинг» – пов’язана з екс-головою Фонду державного майна Ігорем Білоусом. Тоді, за інформацією ЗМІ, переговори від імені компанії вів Олексій Гмирін – тодішній помічник Білоуса.

ДП «Фінінпро» на чолі з Олегом Тарасюком підпорядковується Державному агентству інфраструктурних проектів України (Укрінфрапроект), яким керує Кирило Хом’яков.

Довідково:

У 2019 році мільярдер Олександр Ярославський (партнер турків у «Блек Сі Консорціум») заявляв про свою готовність інвестувати в реконструкцію аеропорту «Дніпро». Поточну діяльність аеропорту більше десяти років контролюють структури Ігоря Коломойського.