ДАБІ узаконила приватну школу Ківалова після того, як вона 4 місяці працювала без дозволів
17.02.2021   //   1 Переглядів

Приватна школа Сергія Ківалова у Одесі лише у кінці минулого року отримала сертифікат про прийняття  в експлуатацію. До цього вона чотири місяці працювала незаконно. Про це написав «Монітор».

Наразі приватна школа Сергія Ківалова у Приморському районі по вул. Академічна, 30 називається Міжнародна академічна школа «Одеса», а до цього навчальний заклад мав назву загальноосвітня церковно-приходська школа.

Видання зазначило, що Ківалов побудував свою приватну школу без дозвільних документів, тобто у нього не було ні дозволу на будівництво, ні сертифікату про готовність.

В жовтні 2020 року мер Одеси Геннадій Труханов на апаратній нараді заявив про відсутність дозвільних документів на будівництво цієї школи і поліцію нібито про це вже поінформували.

«Відповідно до частини 7 статті 34 закону України про регулювання містобудівної діяльності, виконання будівельних робіт без дозволу на них розцінюється як самовільне будівництво і тягне за собою відповідальність згідно із законом», – розповів мер.

Також Труханів тоді заявив, що школу потрібно закрити.

Після цього Ківалов звернувся до ДАБІ України і попросив дозвіл на проведення реконструкції школи нібито з церковно-приходської школи в Міжнародну академічну. Як пише видання, після фіктивної реконструкції ДАБІ видала Ківалову сертифікат готовності об’єкту до експлуатації.

Приватна школа Сергія Ківалова на вул. Академічній, 30 була відкрита 1 вересня 2020 р. На момент відкриття і всі наступні чотири місяці школа працювала незаконно. Лише 31 грудня 2020 р. ДАБІ України видала Міжнародному гуманітарному університету, який офіційно є замовником робіт, сертифікат про прийняття  в експлуатацію, тобто дозвіл на відкриття школи.

Видання звернуло увагу, що департамент архітектури Одеської міськради видав Ківалову нові Містобудівні умови та обмеження на реконструкцію школи, але на сайті їх немає.

«За фактом звичайно ж ніякої реконструкції не було. Всі ці маніпуляції були придумані для того, щоб не мати проблем в подальшому з правоохоронцями і хоч якось узаконити свою школу», – пише «Монітор».

Видання нагадало, що Ківалов отримав 1,3 га землі безкоштовно, не маючи там ніякої власності. Крім цього, Одеська міська рада надала йому пільгу за оренду землі. Орендує землю благодійний фонд «Студентська церква», яка перераховує в бюджет міста лише 1 грн. за оренду.

Навчання в приватній школі коштує 11,7 тис на місяць або 117 тис грн. на рік. Плюс так званий вступний внесок складає 25 тис грн.

У 2021 році мерія виділила Міжнародній академічній школі «Одеса» 718 тис грн. на зарплати вчителям.

Від «Наших грошей»

Засновниками благодійного фонду «Студентська церква» є Микола Гуцул, Валентин Федоров та відомий бізнесмен Аднан Ківан, керівник Костянтин Ігнатенко. Раніше (2000-2011 рр.) керівником фонду був Сергій Ківалов.