Віцепрезиденти «Енергоатома» протизаконно отримали премії на півмільйона, – Поліщук
16.02.2021   //   477 Переглядів

Перші віцепрезиденти ДП «НАЕК «Енергоатом» Герман Галущенко та  Хартмут Якоб неправомірно отримали грошові премії. Про це заявив у інтерв’ю для «Kosatka.Media» ексголова Дирекції із запобігання і протидії корупції «Енергоатома» Олег Поліщук.

За словами Поліщука, на скриньку довіри 21 вересня 2020 року надійшло повідомлення, що т.в.о. президента «Енергоатома» Петро Котін та віцепрезиденти Герман Галущенко та Хартмут Якоб вчинили корупційне правопорушення – неправомірно заволоділи 560 тис грн. Нібито Котін безпідставно виплатив Галущенку і Якобу квартальну премію за другий квартал 2020 року, тоді як вони не мали права на отримання такої премії.

Квартальна премія видається на підставі Положення про преміювання за підсумками роботи за квартал. У цьому положенні чітко написано, що працівники, які повинні здати екзамен з радіаційної та ядерної безпеки, отримують квартальну премію після здачі цих екзаменів. А в повідомлення писали, що вони екзамен не здали, але премію отримали.

За посадовою інструкцією віцепрезидент повинен здати екзамени протягом чотирьох місяців з моменту призначення. Галущенка і Якоба призначили 6 травня 2020 року, тобто вони мали би здати екзамени до 6 вересня 2020 року. При цьому в серпні 2020 року Галущенко задекларував заробітну плату в сумі 278 тис грн., а Хартмут – 255 тис грн.

Згодом в інтернеті з’явився протокол екзаменів за 22 вересня 2020 року. Тобто Галущенко і Якоба здали екзамени після спливу встановленого терміну. І через день після того, як Поліщук повідомив НАЗК і Міненерго про порушення антикорупційного законодавства.

При цьому, як каже Поліщук, Котін одразу після приходу в «Енергоатом» видав наказ, що віцепрезиденти здають екзамени внутрішній комісії Енергоатому. Тобто комісії з власних підлеглих, а не зовнішній комісії при Міненерго, як це було раніше. Поліщук повідомляв Котіну, що наказ суперечить комплаєнс-політиці та Положенню про порядок перевірки знань правил, норм та стандартів з ядерної і радіаційної безпеки, але той не погодився.

Поліція розпочала кримінальне провадження щодо виплати премій за заявою Поліщука.

Поліщук вважає, що його звільнили з «Енергоатома» без згоди НАЗК і Міненерго саме через цю історію. У наказі причиною є систематичне невиконання посадових обов’язків, однак він вважає звільнення незаконним, тому подав скаргу в НАЗК і заяву в поліцію.