ДАСУ збудилась на ціни у новому контракті метрополітену із скандальними ремонтниками «Лівобережної»
16.02.2021   //   3 Переглядів

11 лютого КП «Київський метрополітен» уклав договір з ТОВ «Енергодарбудмеханізація» з капремонту будівельної частини основної водовідвідної установки Сирецько-Печерської лінії метрополітену. Вартість контракту складає 67,20 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

За договором підрядник має закінчити ремонт до кінця 2021 року. Роботи виконуватимуться в «нічне вікно» (з 01 год 05.хв. до 04 год. 40 хв.) після припинення руху електропоїздів та зняття напруги з контактної рейки. Гарантійний строк на виконані роботи має бути не менше 10 років.

Окрім «Енергодарбудмеханізації» на тендер подались ПрАТ «Метробуд» та ТОВ «КБ «Теплоенергоавтоматика». В процесі торгів ціна від очікуваної вартості у 69,27 млн гривень знизилась лише на 3%.

10 лютого Держаудитслужба почала моніторинг закупівлі за виявленими ознаками порушень законодавства та направила запит «Київському метрополітену» на обґрунтування розміру витрат та очікуваної вартості предмету закупівлі. Відповіді аудиторам  замовник поки не надав.

Для «Енергодарбудмеханізації» це вже другий підряд для столичної підземки.
Вперше фірма виграла конкурс на капремонт станції метро «Лівобережна»  у лютому 2017 року, за який отримала 21,93 млн гривень. У соцмережах активно обговорювали результат ремонту та ділились його фото. Головні претензії пасажирів були на труби, що стирчали зі стін,  криво покладену плитку, і завузькі для проходу маломобільних пасажирів двері на станцію.

Незабаром ремонт «Лівобережної» став предметом кримінальної справи з привласнення коштів метрополітену. Як виявилось в процесі розслідування, всі роботи фактично мала виконувати фірма-субпідрядник – ПП «Форт Плюс», керівництво якої надати слідству  документи з цього підряду відмовилось.

«Форт Плюс», як раніше писали «Наші гроші», було однією зі структур, через які у 2018-2019 рр. за інформацією СБУ, керівництво метрополітену проводило закупівлі послуг та ТМЦ за завищеними цінами.  За інформацією правоохоронців, після отримання розрахунків за тендерами, структура перераховувала кошти фірмам «транзитно-конвертаційної спрямованості з ознаками фіктивності».

У Єдиному держреєстрі судових рішень можна знайти кримінальне провадження за  ще одним підрядом «Енергодарбудмеханізації» по ремонту насосів для Комунального підприємства Енергодара «ПКВ», що спеціалізується на постачанні пари та гарячої води. У липні 2018 року фірма отримала підряд ціною 497 тис гривень з планового сервісного ремонту насосного обладнання Wilo. Як з’ясувала Державна фіскальна служба, у «Енергодарбудмеханізації» відсутні відносини з іншими комерційними підприємствами, у тому числі з офіційним представником Wilo. В ухвалі Енергодарського міськсуду від 12 серпня 2019 року зазначається, що за підрядом фактично ремонтні роботи не проводились, а «посадовими особами КП «ПКВ» ЕМР у змові з ТОВ «Енергодарбудмеханізація» привласнено грошові кошти у сумі 497 тис. грн».

ТОВ «Енергодарбудмеханізація» була заснована у червні 2001 року у Енергодарі Запорізької області зі статутним капіталом у 11 860 гривень. Зараз єдиним офіційним власником фірми виступає місцевий житель Олексій Скільсара. До квітня 2017 року власниками лишались співробітник місцевого «Тепловодоканалу», екс-депутат від Партії регіонів у Енергодарській міськраді Олександр Балаховцев та його дружина Світлана Смеречинська. З 2016 року фірма отримала тендерів на 141,54 млн гривень.