ДАБІ не дала дозвіл на реконструкцію пам’ятки на Подолі, що передбачає добудову поверхів (фото)
16.02.2021   //  

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 4 лютого відмовила ТОВ «Інвестсервіс» у видачі дозволу на виконання будівельних робіт по вул. П. Сагайдачного, 19 (літ. А). Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Компанія подала заяву на видачу дозволу на реставрацію та реабілітацію нежитлового будинку з пристосуванням під адміністративний будинок.

ДАБІ відмовила «Інвестсервісу» з таких підстав:

  • передбачається реконструкція будівлі шляхом надбудови, що суперечить вимогам ст. 22 закону «Про охорону культурної спадщини» (заборона зміни пам’яток);
  • техніко-економічні показники містобудівних умов та обмежень та експертного звіту в частині поверховості мають розбіжність;
  • не надано погодження проектних рішень з Управлінням охорони культурної спадщини, Міністерством культури України, інституту археології НАН України;
  • не надано: акт огляду технічного стану, акт визначення рівня складності із розроблення документації, акт визначення втрат пам’ятки, дефектний акт, картку фіксації характеристик кладки (мурування);
  • в поданій заяві невірно зазначено код об’єкта відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000.

Крім того, «Інвестсервіс» не надав ДАБІ генплан ділянки проектування на топографічній основі масштабом 1:500 або 1:1000. Крім того, відповідальну особу, що здійснює авторський нагляд призначено наказом замовника – ТОВ «Інвестсервіс», який не являється проектантом, чим не дотримано вимоги Порядку здійснення авторського нагляду під час будівництва об’єкта архітектури.

Нагадаємо, у 2009 році наказом Мінкультури прибутковий будинок на вул. Петра Сагайдачного, 19 внесено до Реєстру пам’яток місцевого значення як пам’ятку архітектури та містобудування. Будинок був зведений у 1891 році за проектом відомого київського архітектора Адольфа-Фрідріха Геккера на замовлення київського купця II гільдії Олександра Сироткіна.

Будівля до 2010 року. Фото: «Продажа офисной недвижимости», ua-times.com

 

Понад 10 років будинок перебуває в законсервованому стані. Торік у мережі з’явилися оголошення про продаж цієї пам’ятки.

Будівля розташовується на ділянці площею 0,05 га по вул. П. Сагайдачного, 19 (літ. А). У 2009 році Київрада прийняла рішення про передачу ділянки ТОВ «Інвестсервіс» в оренду на 15 років для обслуговування офісного будинку у зв’язку із переходом до неї права власності на будівлю.

Власником ТОВ «Інвестсервіс» є ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Фінансист», кінцевим власником якого значиться Дмитро Ароцкер. Керівником «Інвестсервісу» є Дар’я Корчагіна.

Корчагіна також є керівником ТОВ «Енергопласт» і ТОВ «Трансшлях Сервіс», власником яких є шведська компанія «Стадсіс АБ». За даними сайту www.guldbolag.se, Stadsis AB є материнською компанією для компанії Frostmorgon AB, яка була власником ПАТ «ЗНВКІФ «Фінансист» у 2013-2019 рр.

Кінцевим власником «Стадсіс АБ» значиться Томс Пер Андерс зі Швеції. За даними Youcontrol, у 2017 році власником Stadsis AB був Вагіф Алієв.

Компанія Stadsis AB є власником ПАТ «Мандарин плаза». Як відомо, Вагіф Алієв є засновником девелоперської компанії Mandarin Plaza Group, яка розвиває мережу мегамоллів у Києві.

Томс Пер Андрерс є кінцевим співвласником компаній, що володіють ТОВ «ТРЦ Лавина» і ТОВ «БЦ Парус».