На батьківщині Зеленського на утримання кладовищ віддають 20 мільйонів новачку, оточення якого підозрюють у крадіжках на цих послугах
15.02.2021   //   1 Переглядів

Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради Дніпропетровської області 2 лютого за результатами тендеру замовив ТОВ «Клінтаун» утримання кладовищ за 19,91 млн грн. Про це пише Максим Красіков у виданні «Інформатор. Гроші» з посиланням на «Прозорро».

Підрядник до кінця року зобов’язується омолоджувати старі дерева, видаляти зайву рослинність, очищувати від снігу, прибирати сміття з територій кладовищ, чистити сміттєві контейнери тощо.

ТОВ «Клінтаун» зареєстровано менше півроку тому – у вересні 2020. Керівником фірми є Ігор Саєнко. Це перший виграний тендер фірми.

Однак керівництво компанії неодноразово брало участь в тендерах Кривого Рогу, а також може бути пов’язано з корупційними схемами з виведення коштів з бюджету Кривого Рогу.

Ігор Саєнко був керівником ТОВ «Похоронний дім «Пам’ять-КР» до лютого 2020. Саме ця фірма займалася обслуговуванням кладовищ Кривого Рогу в минулому році. Також з кінця 2018 по лютий 2019 Саєнко очолював ТОВ «Ріт-транс», яке також протягом 2018-2019 рр. виграло у криворізької влади 5 тендерів на загальну суму 14 млн грн. на поховання громадян.

Теперішній директор ТОВ «ПД «Пам’ять-КР» Андрій Малий в 2020 році очолював ТОВ «Авто-послуга КР». Останнє, засноване в 2018 році, виграло в 2019 р. два тендери на утримання кладовищ на суму понад 11 млн грн. У Криворізької Нацполіціі виникли питання з законністю цих закупівель. Зокрема, у грудні 2019 року правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом розтрати бюджетних коштів. Слідство вважає, що вартість послуг з обслуговування кладовищ була завищена.

Також у жовтні 2019 року Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради уклав з ФОП Малий Андрій Володимирович договір на утримання кладовищ за 3 млн грн. Він, за версією слідства, дублює тендери, виграні ТОВ «Авто-послуга КР». Правоохоронці вважають, що 3 млн грн бюджетних коштів розікрали.

Від «Наших грошей»

На торгах єдиним конкурентом ТОВ «Клінтаун» було ТОВ «Анубіс-КР» Данила Варицького, чия пропозиція була вищою на 101 тис грн.

Власником ТОВ «Клінтаун» є Надія Тесленко. З жовтня 2019 року вона також володіє ТОВ «Похоронний дім «Пам’ять-КР», засновником якого з 2017 по 2019 рр. був Ігор Саєнко.

На місцевих виборах 2020 р. новим мером Кривого Рогу став Костянтин Павлов (від партії «Опозиційна платформа за життя»), якого підтримав попередні міський голова міста Юрій Вілкул-старший, повідомивши, що вони з Павловим працювали разом десять років.