Львів’яни взяли 65 мільйонів на басейн у Надвірній, збивши дешевшу «рідну» фірму франківського чиновника
15.02.2021   //   145 Переглядів

Відділ будівництва, енергетики та охорони довкілля Надвірнянської райдержадміністрації Івано-Франківської області 11 лютого за результатами тендеру замовив ПП «Спецбуд-Захід» басейн у Надвірній за 65,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2022 року по вул. Міцкевича, 3а для школярів мають збудувати двоповерховий спортивний плавальний басейн із технічним підвальним поверхом і даховою котельнею, а також благоустроїти територію. Субпідрядниками з обсягом робіт менше 20% ціни угоди будуть ПП «Флоріан» із Львівщини і ТОВ «Група компаній Енергомонтаж» зі Львова.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Вартість договору на 16% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 77,80 млн грн.

Дві компанії за підсумками аукціону запропонували на 7% нижчі ціни в 61,00 млн грн.

Так, ПП «ГалКомБуд» спершу визначили переможцем торгів, але «Спецбуд-Захід» через АМКУ домігся відхилення цієї фірми за невідповідності в документах. У її ліцензії ДАБІ не було кодів монтажу технологічного устаткування, виконання пусконалагоджувальних робіт, водопостачання та водовідведення. Крім того, вона не мала дозволу на верхолазні роботи, не надала диплом одного з працівників та переклад кількох посвідчень. Ще фірма написала, що не залучатиме субпідрядників з обсягом робіт 20% і більше, але не вказала, що не залучатиме з меншим обсягом або взагалі ніяких. Зараз «ГалКомБуд» належить ексдепутату Ямницької сільради Андрію П’ясті, але до 2016 року нею володів начальник Управління капітального будівництва міськвиконкому Івано-Франківська Роман Галіпчак.

ПП «ІФ-Капіталбуд» відхилили, бо воно не принесло договори на техніку, довідку про невикористання матеріалів виробництва Росії, антикорупційну програму і наказ до неї.

Дорожчими суперниками були ТОВ «Західна теплоенергетична будівельна компанія», ТОВ «Рембудкомінвест», які активно торгувались із вищезгаданими фірмами, та ТОВ «Львів Держ Буд» і ТОВ «Будівельна фірма Європагарантбуд», які не робили кроків.

Львівський переможець «Спецбуд-Захід» на чолі з Михайлом Акімовим належить Марії Романів та Володимиру Олійничку з Червонограда. Це родичі Іванни Романів та Петра Олійничка, чиє львівське ПП «Ромб +» у грудні 2020 року виграло тендер Департаменту капітального будівництва Харківської ОДА щодо онкоцентру за 737,75 млн грн. Останні двоє осіб також володіють ПП «Р.О.М.Б» зі складу асоціації «Кластер Будіндустрія».

Фірма-субпідрядник «Флоріан» належить директорці Софії Левкович, Петру Литвину та Василю Клапку, а «ГК Енергомонтаж» на чолі з Андрієм Бакаєм – Сергію Калєйнікову.