Козак з Медведчуком тримають мільйони в банку олігарха Лукашенка, на якого оформили і дизельпровід з Росії в Україну
15.02.2021   //  

Народний депутат Тарас Козак, який є офіційним власником телеканалів 12, NewsOne та ZiK, має депозит в білоруському «Абсолютбанк». Також операції з придбання двох телеканалів Козак провів у Білорусі.

Про це йдеться в розслідуванні Антоніни Волкотруб та Дар’ї Каленюк з «Центру протидії корупції» для «Української правди».

Операції з придбання принаймні двох з трьох телеканалів (NewsOne та 112), Козак провів у Білорусі.

В 2018 році в його декларації з’явився рахунок в Мінському Транзитному Банку на суму 2,16 млн євро. А в 2019 році Козак довірив збереження ще 6,5 мільйонів євро білоруському «Абсолютбанку». В тому ж Абсолютбанку мають збереження на чималенькі суми Віктор Медведчук (850 тис євро) та Оксана Марченко (4 млн євро).

Микола Воробей

«Абсолютбанк» через білоруські фірми ТОВ «Інтерсервіс» та ТОВ «Красний бор» повністю контролюється білоруським олігархом Ніколаєм Воробйом, який наближений до президента Лукашенка.

В січні 2019 року Віктор Медведчук мав зустріч з Олександром Лукашенком. Після цієї зустрічі  «Нєфтєбітумний завод» Вороб’я став співвласником української компанії «Прикарпатзахідтранс», якому належить нафтопровід для постачання російського палива в Україну та транзитом до Угорщини.

Від «Наших грошей»

Раніше Антимонопольний комітет дозволив Миколі Воробю купівлю українського БТА Банку.

У 2015 році суддя Господарського суду Рівненської області Ярослава Гудзенко задовольнила заяву «Прикарпатзахідтрансу» щодо отримання контролю над трубою. «Прикарпатзахідтранс» належав швейцарській фірмі «ITC Industry Trading Company SA» німця Анатолія Шефера, який пов’язаний з угрупуванням Віктора Медведчука. Продажі палива з труби вже в самій Україні контролювала компанія «Proton Energy» Ніссана Моісєєва,  відомого зв’язками з Медведчуком.

Щодо цього рішення НАБУ відкривало провадження, а 11 лютого цього року повідомило про вручення підозри колишній заступниці директора ДП «УкрДІАП». За версією слідчих, підозрювана склала завідомо неправдивий висновок експерта в суді, на підставі якого і було прийнято рішення судді Гудзенко.