Дефект системи: з’явився дозвіл на скандальний ЖК на Шулявці, який ДАБІ не видавала
12.02.2021   //   301 Переглядів

У Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва 10 лютого з’явилися дані про дозвіл на будівництво торгово-офісного комплексу на проспекті Перемоги, 50-А, який Держархбудінспекція не погоджувала. Про це написав на своїй сторінці у Facebook експерт з питань містобудування Георгій Могильний.

Зокрема, у системі з’явилася інформація про внесення змін про у неіснуючий дозвіл на будівництво.

«Сьогодні у розпіарену систему, створення якої Кабмін провалив із тріском, внесли дані про неіснуючий дозвіл СС3 на самовільне будівництво на проспекті Перемоги, 50-А», – написав Георгій Могильний.

«Дані про неіснуючий дозвіл, як існуючий, були офіційно внесені в систему 10.02.2021, бо за два місця до цього шахрай-забудовник через Дію подав повідомлення про внесення змін в цей неіснуючий дозвіл (до речі, саме повідомлення досі в статусі очікування)», – роз’яснив він.

«Ось так просто: подаєте повідомлення про внесення змін в неіснуючий дозвіл і вам «видають» дозвіл на будівництво СС3, реєструючи в Єдиній системі інформацію про вигаданий вами папірець», – зазначив Георгій Могильний.

Після того, як ця інформація набула розголосу, картку у системі виправили і замість «чинного дозволу» стоїть помітка «Відмовлено у внесенні в систему».

Втім, Георгій Могильний зробив скріншоти даних про внесення змін в неіснуючий дозвіл на будівництво на просп. Перемоги, 50-А 10 лютого.

Нагадаємо, ДАБІ України 29 грудня відмовила ТОВ «Рінко» у видачі дозволу на будівництво торгово-офісного комплексу з рестораном швидкого харчування та благоустроєм і озелененням скверу по проспекту Перемоги 50-а.

Ділянка забудови площею 0,31 га фактично розташовується на території скверу «Слава танкістам» поблизу ст. м. «Шулявська».

Фактично забудовник планує звести там житловий комплекс, який рекламується під назвою «50 Авеню». Цей проект група Exon Capital Group називає одним з наймасштабніших проектів не тільки в Києві, а й в Україні.

Разом з ТОВ «Рінко» замовником будівництва є обслуговуючий кооператив «Ексон Прем’єр Шулявська», власниками якого є Йозеф Москович з Ізраїлю, Іван Влад із Закарпаття і компанія «Ексон Груп» (Exon Group LLC), США.

Окрім вказаного кооперативу, група включає в себе, зокрема, ряд інших кооперативів, які здійснюють скандально відомі забудови у Києві. Наприклад, 11-поверхівка на Подолі на садибній ділянці екс-нардепа Оксани Білозір, 11-поверхівка на Батиєвій горі на садибній ділянці екс-нардепа від БПП Віктора Короля, 24-поверхівка над входом ст. м. «Виставковий центр».