Апеляція залишила в реєстрі пам’яток особняк поблизу «Палацу «Україна», який вже знесли задля ЖК Глімбовського
12.02.2021   //  

Джерело фото – kyiv-heritage.com

Шостий апеляційний адмінсуд залишив без розгляду позов ТОВ «Скайпроджект» про скасування наказу Міністерства культури від 15.09.2010, яким об’єкт культурної спадщини «Особняк» по вул. Лабораторній, 9-Б було внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Про це свідчить постанова від 2 лютого.

Суд встановив, що 15 вересня 2010 року Мінкульт вніс в Держреєстр «Особняк» по вул. Лабораторній, 9-Б як об’єкт культурної спадщини місцевого значення (охоронний номер 628-Кв).

У травні 2017 року ТОВ «Ковчег» продав цю будівлю площею 276,4 кв м компанії «Скайпроджект». Остання стверджує, що у 2018 році вирішила реалізувати цю будівлю, і в процесі підготовки документів дізналася, що «Особняк» є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення.

Не погоджуючись з таким наказом «Скайпроджект» звернувся до суду, вимагаючи його скасування. Справа розглядається в судах з осені 2018 року. У серпні 2020 року Окружний адмінсуд м. Києва позов фірми задовольнив і скасував наказ Мінкультури. Втім, апеляційний суд з таким рішенням не погодився.

Апеляційний суд, по-перше, вказав на порушення процедури відчуження пам’ятки по вул. Лабораторній, 9-Б. А саме – сторони не отримали обов’язкове погодження Департаменту охорони культурної спадщини КМДА на продаж будівлі. А також – після купівлі пам’ятки новий власник «Скайпроджект» не уклав охоронний договір з Департаментом.

І по-друге, апеляційний суд дійшов висновку про пропуск «Скайпроджектом» строку звернення до суду з даним позовом. Наказ Мінкульту з лютого 2013 року опублікований на офіційному веб-сайті міністерства, тобто вказані обставини ще з 2013 року були загальновідомими та знаходились у відкритому доступі. Таким чином, «Скайпроджект», подавши позов у жовтні 2018 року, пропустив 6-місячний строк для такого звернення. А це є підставою для залишення його без розгляду. Що апеляційний суд і зробив 2 лютого цього року, при цьому скасувавши рішення ОАСКа.

Нагадаємо, вказана пам’ятка по вул. Лабораторна, 9-Б у 2019 році була знесена задля забудови.

Станом на 11 листопада 2019 року пам’ятка на вул. Лабораторна, 9-Б вже знищена. Джерело фото – kyiv-heritage.com

 

Як відомо, на ділянках загальною площею 1,15 га, що займають квартал між вул. Велика Васильківська, 91-93, вул. Предславинська, 16-22 та вул. Лабораторна, 9-11, будується багатофункціональний комплекс Metropole.

Спочатку замовником будівництва було ТОВ «Ковчег», яке у 2017-2019 рр замінило ТОВ «Скайпроджект».

Власником ТОВ «Скайпроджект» є власник корпорації «Альтіс-Холдинг» Олександр Глімбовський. Його дочка Катерина Глімбовська у 2020 році безуспішно балотувалася до Київради – перший номер у списку ВО «Батьківщина» у Святошинському районі. Її чоловік – Роман Насіров, колишній керівник ДФС України, обвинувачений у «газовій» справі НАБУ. У 2017 році співвласником ТОВ «Скайпроджект» разом із Олександром Глімбовським був фонд «Фінансист»,  бенефіціарним власником якого був Вагіф Алієв.