АМКУ не дав УГВ відмінити торги, де переможець зніс усіх суперників, крім безпечного
12.02.2021   //   361 Переглядів

Адмінколегія АМКУ за скаргою переможця наказала АТ «Укргазвидобування» поновити два тендери щодо облаштування майданчиків та під’їзних шляхів свердловин загальною очікуваною вартістю 416,37 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У липні 2020 року оголосили два тендери щодо облаштування майданчиків та під’їзних шляхів свердловин. Мова про вкладання залізобетонних плит, які поставить замовник.

На торги за кожним лотом прийшло по 12-16 фірм. Деяких відхилили за невідповідність кваліфікаційним критеріям чи вимогами тендеру. Інших допустили до аукціонів, у тому числі ТОВ «Компанія Антаріус». Але «Компанія Антаріус» через АМКУ домоглась відхилення всіх суперників, крім ТОВ «Дорожньо-будівельна компанія Профіт».

Під час аукціонів «ДБК Профіт» жодного разу не знижувала свої ціни, тому «Компанія Антаріус» перемогла за всіма лотами обох тендерів, причому подекуди з мінімальним відривом у 36-150 грн. Сума переможних пропозицій становить 398,45 млн грн., що на 4% нижче від загальної очікуваної вартості.

Замовник спершу продовжив строки розгляду її пропозицій для «доопрацювання питання», а потім відмінив тендери «через відсутність подальшої потреби в закупівлі робіт». Він пояснив це змінами операційних планів щодо виконання сервісних операцій на свердловинах, що призвели до змін термінів виконання робіт, кількості та переліку свердловин. Крім того, частину робіт планувалося виконати власними силами, тобто силами підпорядкованих структурних підрозділів замовника.

«Компанія Антаріус» оскаржила відміну тендерів в АМКУ. Фірма повідомила, що того ж дня замовник оприлюднив у «Прозорро» зміни до річного плану закупівель, за якими в грудні 2020 року планує два тендери за тим же предметом очікуваною вартістю 521,52 млн грн. На думку скаржника, цим замовник спростував твердження щодо відсутності потреби. Також він, мовляв, спростував словам щодо наміру виконати роботи власними силами, оскільки заплановані закупівлі перевищують бюджет відмінених закупівель.

Замовник відповів, що старі тендери щодо робіт на 3-4 квартали 2020 року затягнулись, тож роботи здебільшого виконали самостійно. Заплановані тендери передбачають роботи на 2-3 квартал 2021 року, які відрізняються за характером, складністю та геологічними умовами виконання і потребують іншого обладнання. Тому він відмінив старі тендери.

Однак адмінколегія вирішила, що не замовник довів та документально не підтвердив правомірність відміни тендерів із наведеної вище підстави, і наказала їх відновити.

Запорізька «Компанія Антаріус» належить місцевому жителю Роману Кацу та дніпровцю Феліксу Повалінському. Це помічники екснардепа від «Блоку Петра Порошенка» Миколи Фролова, який з 2012 року працює ректором Запорізького національного університету.

Директоркою фірми є Інна Дорошенко із Дніпра, яка володіє дніпровським ТОВ «Альфа Аудит Груп» із місцевими жительками Юлією Вашковською і Світланою Повалінською.

На обох тендерах «Компанія Антаріус» планує залучити субпідрядником харківське ТОВ «Афіна Групп Лтд» юристки Вікторії Хмирової, директором якого є Микола Жегулін.

У 2016 році розпочате кримінальне провадження щодо утеплення фасаду адмінбудівлі та гаража харківського ДП «Жовтневе лісове господарство» дешевшим пінополістиролом замість передбаченої мінеральної вати. Поліція підозрює директора «Афіна Групп Лтд».

За даними з відкритих джерел, на той час цю посаду обіймав Сергій Матюнін, який був засновником фірми «Афіна Групп Лтд» із Валерієм Івченком та Ольгою Захаровою.

Харківським суперником «ДБК Профіт» володіє та керує Олександр Погребняк, який до 2018 року був майстром у КП «Комплекс з експлуатації об’єктів водозниження і зливової каналізації» Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради.