Укравтодорівці всупереч методрекомендаціям лишили в тендерах стару заточку «85%»
10.02.2021   //   211 Переглядів

2 лютого «ДС Пром Груп» не змогла оскаржити в адмінколегії АМКУ  умови тендеру з поточного середнього ремонту автодороги Т-24-01 Городище-Шпола-Новоукраїнка-Бобринець-Устинівка на ділянці км 56+078-км 63+739, який оголосила САД в Кіровоградській області. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Відповідно до вимог Служби автодоріг учасник має надати підтвердження досвіду виконання робіт на автодорогах загального користування державного значення I, II, III чи IV категорії одним договором або сумарно (за 2015-2020 рр) в конкретно зазначених обсягах. При цьому аналогічний договір має бути виконаний не менш, ніж на 85%.

Як зазначається в скарзі «ДС Пром Груп», ця «норма є дискримінаційною та свідомо обмежує участь потенційних учасників» в процедурі закупівлі. На думку скаржника, замовник «жодним чином не аргументує», з якою метою таке підтвердження потрібне.

Як зазначається в тексті рішення адмінколегії АМКУ від 2 лютого, оскаржувана вимога щодо підтвердження учасниками досвіду виконання аналогічних договорів «можна вважати найбільш відповідним критерієм для забезпечення замовнику впевненості у якісному виконанні робіт за процедурою закупівлі та ефективного використання замовником коштів». На думку адмінколегії (Н. Буроменська, О. Нечитайло, І. Копайгора), скаржник документально не підтвердив неможливість виконання умови Документації та не довів, яким чином вона порушує його права та інтереси. Тому і підстави для задоволення скарги «ДС Пром Груп» відсутні.

Оскаржувана вимога 85% прямо суперечить затвердженим Мінекономіки  методичним рекомендаціям, участь у розробці яких брав також «Укравтодор». Рекомендації передбачають, що замовником приймаються всі аналогічні договори, які виконані принаймні на 50%. Тому незрозумілою є причина, чому САД у Кіровоградській області задрала цей критерій до 85%.

Раніше голова «Укравтодору» Олександр Кубраков наголошував на важливості прийняття однакових для всіх методичних рекомендацій для «забезпечення рівних умов участі у закупівлях».

«Типова тендерна документація мінімізує корупційні ризики та допомагає протистояти так званому «тендерному тролінгу», – заявляв голова «Укравтодору.

Тим не менш «заточка» на 85% виконаного аналогічного договору з основних видів робіт присутня у кожному тендері, які у 2021 році оголосила Кіровоградська САД на суму понад півмільярда гривень.