Освітяни подали до суду на АМКУ, який вернув «Понтем» на торги вартістю 13 мільйонів
09.02.2021   //  

Адмінколегія АМКУ наказала Відділу освіти виконкому Бердянської міськради вернути ТОВ «Понтем.УА» на торги щодо шкільного харчування вартістю 12,66 млн грн. Освітяни оскаржили це рішення АМКУ до суду. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У листопаді 2020 року освітяни оголосили тендер щодо організації харчування учнів 1-4 класів і пільговиків у 16 школах Бердянська протягом 170 днів у січні-грудні 2021 року.

На торги за 14 із 16 лотів прийшли фірма «Понтем.УА» і по двоє-троє ФОПів. Серед них ФОП Шостіна Тетяна Олександрівна, ФОП Кенчева Світлана Михайлівна, ФОП Анохіна Ніна Іванівна, ФОП Чернишенко Софія Валеріївна та ФОП Грицай Ніна Миколаївна.

Торги за лотом по школі №3 відмінили через нестачу учасників, бо на них прийшов лише «Понтем.УА», а торги за лотом по школі №13, на які прийшли «Понтем.УА» і лише одна підприємниця Софія Чернишенко, – через відсутність подальшої потреби в закупівлі.

Замовник відхилив «Понтем.УА» через невідповідність умовам технічної специфікації та іншим вимогам. За словами замовника, тендерна документація вимагала надати приблизне двотижневе меню з назвою, вагою та енергетичної цінністю страви, але фірма не вказала енергетичну цінність. Фірма оскаржила в АМКУ своє відхилення та допуск суперників.

Адмінколегія встановила, що, за умовами тендерної документацією, учасник мав надати узгоджений та заповнений Додаток 4, який містить зокрема приблизне двотижневе меню, розглянуте Управлінням Держпродспоживслужби. У формі меню також було вказано, що учасник надає пропозицію не гірше, ніж вимоги замовника. «Понтем.УА» погодився з характеристиками предмета закупівлі та зобов’язався дотримуватись їх умов, а також надав меню, затверджене Управлінням Держпродспоживслужби у м. Києві. Адмінколегія вирішила, що тендерна документація не містить вимоги щодо необхідності зазначення у приблизному двотижневому меню енергетичної цінності страв. Тому вона вирішила, що «Понтем.УА» було відхилено неправомірно, і наказала замовнику скасувати це рішення.

Також АМКУ наказав скасувати допущення трьох підприємниць. Чернишенко і Шостіна не вказали обсяг поставки за аналогічними договорами, а Шостіна і Грицай подали тільки одне розглянуте і затверджене Держпродспоживслужбою Бердянська меню – для учнів-пільговиків. Інші два пропонованих ними меню – для учнів 1-4 класів та для школярів частково по Євгену Клопотенку – були розглянуті, але не затверджені через те, що вони, мовляв, «не зможуть забезпечити виконання фізіологічних норм харчування дітей різного віку». При цьому замовник наголошував на засіданні, що він вимагав розглянуте меню.

Відділ освіти 1 лютого виконав рішення адмінколегії. Однак замість повторної оцінки пропозицій він підготував судовий позов проти АМКУ про скасування цього рішення.

«Понтем.УА» через компанію «Балтійос Паслаугу Групе» («Baltijos paslaugų grupė», Литва) володіє Норкус Ірмантас із Литви. Йому також належить українське ТОВ «Понтем Експрес.УА», яке навесні 2020 року уперше виграло тендер Міноборони щодо поставки продуктів у Вінницьку, Тернопільську та Хмельницьку області на 181,73 млн грн.