Укравтодор неправомірно відхилив дві компанії, аби віддати 4 мільйони тещі «онурівця»
08.02.2021   //   350 Переглядів

27 січня Адміністративна колегія АМКУ зобов’язала Службу автомобільних доріг у Чернігівській області скасувати рішення про визначення переможцем ТОВ «Буд Сервіс Груп» на тендері з експлуатаційного утримання доріг Чернігівщини вартістю 3,79 млн гривень. Про це стало відомо з рішення АМКУ, опублікованого в «Прозорро».

Відповідне рішення АМКУ прийняв за скаргою ТОВ «Транс Лайн Груп». У рішенні адмінколегія погодилась із позицією Скаржника в тому, що «Буд Сервіс Груп» у складі своєї ТП не надало баланс та звіт про фінансові результати компанії саме з відміткою про прийняття уповноваженим органом, а також не надало додатки до договору про використання вимірювальної лабораторії. З іншими доводами «Транс Лайн Груп» – стосовно невідповідності техніки і довідки про відсутність заборгованості компанії – колегія не погодилась.

Наступною економічно вигідною пропозицією після «Буд Сервіс Груп» була пропозиція «Транс Лайн Груп», однак Замовник відхилив компанію, оскільки підприємство надало договір про використання техніки ТОВ «ШРБУ-48», позначений номером 62, а додаток до нього – номером 58 (таким чином не надавши відповідний додаток до договору). В результаті переможцем процедури закупівлі Чернігівська САД визнала ТОВ «Спец Комплект Постач».

За словами експертки платформи «Ліга антитрасту» Інеси Щербини, обидва відхилення компаній є неправомірними, адже їм не було надано часу на усунення недоліків за Законом.

«Тендерна Колегія встановила порушення Замовником вимог Закону, адже останній не надав «Буд  сервіс груп» 24 години на усунення недоліків, але Замовник таке рішення проігнорував та відхилив його пропозицію. Таким же чином, всупереч Закону, Замовник вчинив з пропозицією  «Транс лайн груп»  – відхилив та не надав 24 години на усунення недоліків, а переможцем  обрав  «Спец комплект постач», – каже Щербина.

Окрім цього, ТОВ «Транс Лайн Груп» скаржилося до АМКУ на визначення переможцем ТОВ «Спец Комплект Постач» у шести тендерах цього Замовника з утримання доріг на загальну суму 15,6 млн гривень:

Серед числа недоліків у ТП, компанія вказала – невідповідність об’єму ковша, невiдповiднiсть посади у наказі на призначення працівника та довідки про відсутність заборгованості та сертифікату на систему екологічного менеджменту від фірми, яка не акредитована Національним органом сертифікації. АМКУ постановив, що у ТД Замовника не встановлені конкретні вимоги стосовно підтвердження об’єму вказаної техніки, вигляду наказу та довідки. Окрім цього, на думку АМКУ, у ТД не було вимоги надання сертифіката саме від акредитованої в Україні фірми. Таким чином АМКУ відмовив у задоволенні скарги компанії.

Половина статутного капіталу у ТОВ «Спец Комплект Постач» належить Надії Кравс, тещі генерального координатора турецької групи компаній «Онур» в Україні Емре Караахметоглу. Його тесть – Петро Кравс, значиться директором ТОВ «Агросетон», яке входить до турецької  групи компаній «Онур». Ще 50% «Спец Комплект Постачу» належить Сергію Дяченку, який керує ТОВ на посаді директора.

Власниками «Транс Лайн Груп» є Віталій Лепський та Микола Лавріченко. Останній працював у Кіровоградському та Чернігівському облавтодорах, а також у Полтавській САД. У 2015 році журналісти Bihus.Info виявили, що «Транс Лайн Груп» пов’язана із  структурним підрозділом Укравтодору ДП «Укрдорінвест». Інженер компанії Віталій Коваль раніше працював заступником начальника відділу в «Укрдорінвесті». А  тодішній керівник «Транс лайн груп» Микола Лавріченко був консультантом з технічних питань «Укрдорінвесту».

Кінцевим бенефіціаром ТОВ «Буд Сервіс Груп»  є колишній помічник нардепа Руслана Князевича Нурієв Ельхан Пірі Огли.