Торговці автомобілями таки забрали у держави гектар з дорогою на території ВДНГ
08.02.2021   //   657 Переглядів

Північний апеляційний господарський суд Києва 5 лютого віддав у приватне користування гектар землі Національного комплексу «Експоцентр України» (раніше – ВДНГ) по вул. Академіка Глушкова, 1 у Києві. Про це повідомляється на офіційному сайті ВДНГ.

«Згідно з рішенням, компанія «Віді-Мистецтво» має право встановити паркан та проводити будь-яку діяльність на ВДНГ. Більш того, у планах нового власника території – приватизація ділянки головної дороги», – сказано у повідомленні.

Представники ВДНГ зазначили, що «рішення прийняли за 5 хвилин, не допустивши на засідання журналістів».

«Це стало можливим завдяки: головуючому судді Станік Сергію Романовичу, суддям Шаптала Євгену Юрійовичу та Тарасенко Кароліні Віталіївні», – відзначається у повідомленні.

Нагадаємо, у травні 2019 року компанія «Віді-Мистецтво» з групи VIDI звернулася до «Експоцентру» з пропозицією укласти договір особистого земельного сервітуту на ділянку площею 1,02 га «для здійснення експлуатації, контролю та нагляду за будівлею». Національний комплекс відмовив, посилаючись на те, що в Земельному кодексі такого виду сервітуту не існує.

У подальшому фірма ще двічі зверталася з цим же проханням, проте знову отримала відмову. Після чого – пішла в суд. 6 серпня 2020 року Господарський суд м. Києва задовольнив позов і:

  • визнав погодженою «Експоцентром» технічну документацію щодо встановлення меж ділянки, на яку поширюється право сервітуту;
  • визнав укладеним договір особистого земельного сервітуту.

По суті за цим договором ПП «Віді-Мистецтво» отримує безкоштовно безстроково ділянку 1,02 га на території «Експоцентру», яку може огородити стовпчиками і знаками, і проводити на ній ту діяльність, яку пропише у себе в статуті. На частині вказаної ділянки (0,39 га) розташовується будівля – колишній ресторан «Весна», що перебуває у приватній власності «Віді-Мистецтва».

ПП «Віді-Мистецтво» належить Віталію Джуринському, власнику групи VIDI, що є одним з найбільших продавців автомобілів в Україні.

Постанова Північного апеляційного госпсуду наразі ще не опублікована.

Детальніше про цю історію читайте у матеріалі «Як безстроково і безкоштовно отримати гектар на ВДНГ».