Тендерний новачок узяв 140 мільйонів «УГВ» за охорону на Харківщині й Полтавщині
08.02.2021   //   2 Переглядів

АТ «Укргазвидобування» 29 січня за результатами тендеру замовило ТОВ «Регіональне охоронне агентство «Стаф» послуги з охорони об’єктів ГПУ «Шебелинкагазвидобування» у поточному році вартістю 140,26 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року агентство охоронятиме об’єкти управління в Харківській та Полтавській областях. Зокрема воно має охороняти майно, забезпечувати перепускний та внутрішньо-об’єктовий режим на постах, попереджати та виявляти несанкціоновані втручання, технічні пошкодження конденсато-, газо- та нафтопроводів, шлейфів, технологічного обладнання і комплектності 1 166 свердловин, контролювати цілісність огорожі. Всього для цього задіють 19 автопатрулів по три охоронника з добовим пробігом 250 км.

Послуги одного автопатруля коштують 244 тис грн. на місяць, у тому числі 192 тис грн. – послуги трьох охоронників по 13 137 грн. за одного, 52 тис грн. – витрати на автомобіль.

Послуги одного охоронника цілодобового стаціонарного поста теж коштують 13 137 грн. на місяць. У тому числі 6 тис грн. – зарплата, 2 949 грн. – накладні витрати, 2 190 грн. – податок на додану вартість, 1 320 грн. – єдиний соціальний внесок, 679 грн. – прибуток.

Договір передбачає штрафи за порушення вимог щодо послуг, охорони праці тощо.

Ціна угоди всього на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 142,26 млн грн.

ТОВ «Легал Форс» Рі Груп» скаржилось в АМКУ на дискримінацію. Йшлося про вимогу щодо наявності принаймні одного працівника, який має досвід і пройшов навчання зі службового собаківництва чи кінології, а також принаймні двох працівників із досвідом використання пошукових приладів для визначення місць проходження трубопроводів та місць пошкоджень і врізань у конденсато-, газо- та нафтопроводи. Адмінколегія вирішила, що скаржник не довів неможливість виконати вказані вимоги, і не задовольнила скаргу.

Дві фірми не допустили до аукціону. ПП «Еверест О» не наклало на свою пропозицію цифровий підпис/кваліфікований електронний підпис. Фірма вимагала змінити рішення, мовляв, усі її документи засвідчені печаткою та підписом, а ЕЦП не обов’язковий, але замовник не відповів. ТОВ «Антарес-3000» не принесло антикорупційну програму та наказ про призначення уповноваженого з її реалізації. Фірма оскаржила відхилення в АМКУ, заявивши, що вказала у довідці про відсутність підстав для відхилення, що має ці документи. Адмінколегія не задовольнила скаргу, бо не були надані самі документи.

Єдиним допущеним конкурентом було столичне ТОВ «Констебль» Бориса Зайця із Борисполя, директором якого є Валентин Ткач. При цьому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Суперник планував залучати субпідрядниками ТОВ «Варта Лідер Україна», ТОВ «Охоронна компанія «Харланд», ПП «Лідер Секюріті Систем» і ПП «Брунталь».

Київське «РОА «Стаф» вперше отримало підряд. Воно належить Олексію Суріку з Києва, а директором є Віталій Вознюк. За даними «YouControl», раніше ним володів Анатолій Кобилинський. Тоді директором був Роман Баксаков, а перед ним – Юрій Рукавіцин.

Агентство має 7,5 % акцій ПАТ «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта».

Сурік також володіє ТОВ «Структура баланс усвідомленість» Тренінг-центр» сам та ТОВ «Охоронне агентство «Ральф» із Романом Баксаковим. Крім того, за даними «ГарнаХата», на людину на ім’я Олексій Володимирович Суріков зареєстровано багато квартир у Києві.