Апеляція скасувала рішення по узаконюванню ЖК Philadelphia на Арсеналі (фото)
08.02.2021   //   469 Переглядів

Господарський суд м. Києва передчасно надав оцінку дійсності договору між Генпрокуратурою і ТОВ «Оболоньторгстандарт» про дольову участь у будівництві ЖК Philadelphia Concept House на Кловському узвозі, 19 у Києві. Про це свідчить постанова Північного апеляційного господарського суду від 21 січня.

У травні 2017 року ГПУ в особі заступника генпрокурора Юрія Столярчука і «Оболоньторгстандарт» уклали договір реконструкції адміністративної будівлі з добудовою житлового будинку.

У травні 2018 року додатковою угодою сторони змінили його назву – на договір про дольову участь у будівництві. При цьому у преамбулі до угоди сторони вказали, що будівля, яку мали реставрувати, в аварійному стані і реконструкції не підлягає. Тому її списали і знесли.

Торік з вимогою визнати недійсним договір про дольову участь у будівництві звернулося ГО «Європейський закон і порядок», помічене раніше в завідомо програшних оскарженнях дозвільних документів по об’єктах девелоперів Perfect Group Дмитра Ісаєнка і Saga Development Андрія Вавриша.

12 жовтня 2020 року Госпсуд м. Києва у задоволенні позову ГО відмовив. При цьому суд визнав договір дійсним та вирішив кілька проблемних моментів будівництва ЖК Philadelphia Concept House, що грає на користь забудовників. Зокрема, щодо відсутності сформованої конкретної ділянки на момент видачі вихідних даних на забудову, відсутність економічного обґрунтування розподілу часток між ГПУ і ТОВ та інше.

21 січня апеляційний суд також у задоволенні позову ГО відмовив. При цьому він змінив мотивувальну частину рішення, наголосивши на передчасності надання оцінки дійсності укладеної угоди.

Підставою для відмови апеляційного суду стало те, що ГО «Європейський закон і порядок» не набула права на оскарження вказаного договору. Ця організація не є стороною договору, і відсутнє порушення її будь-яких прав або завдання їй шкоди.

Як зазначив суд, доводи ГО щодо порушення її прав та законних інтересів є абстрактними. Так, організація послалася на порушення інтересу міської громади, частиною якої вона є і для якої договір має значення, і не навела жодного обґрунтування негативного впливу на конкретні реальні індивідуально виражені свої права, свободи чи інтереси.

Суд додав, що сама лише згадка у позові про правову державу та демократичне суспільство у контексті порушення оскаржуваним договором права громадян та ГО не є достатньою та самостійною підставою для надання судом оцінки цьому договору.

Нагадаємо, на ділянці площею 0,14 га, що фактично знаходиться на Кловському узвозі, 19 у Києві, будується 17-поверховий ЖК Philadelphia Concept House.

Ця ділянка із 2017 року перебуває у постійному користуванні Генпрокуратури, а до того – входила до земель постійного користування державного підприємства завод «Арсенал». 27 травня 2019 року КМДА  змінила цільове призначення цієї ділянки площею із земель промисловості – на «для будівництва житлового будинку».

У вересні 2019 році ОАСК за позовом ГО «Європейський закон і порядок» визнав доведеною правомірність дозволу на будівництво ЖК Philadelphia Concept House, який ДАБІ видала 4 червня 2019 року.

Будівнитцво “Філадельфії” станом на січень 2021 року.

Замовником будівництва є ТОВ «Оболоньторгстандарт», генпідрядником – ТОВ «Спецмехбуд 21». Ці компанії пов’язані із Андрієм Вавришем – це колишній заступник директора Департаменту містобудування КМДА у 2010-2015 рр, а зараз – засновник і CEO компанії SAGA Development (раніше Riverside Development), друг екс-керівника Офісу Президента Андрія Богдана. А також – зі скандальним екс-чиновником Дмитром Ісаєнком – екс-заступником Мінрегіонбуду, якого звільнили через скандал із отриманням статусу учасника АТО. Він зараз є народним депутатом від партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука. З Ісаєнком пов’язують групу будівельних компаній Perfect Group.

Обставини будівництва ЖК Philadelphia Concept House досліджуються в кримінальному провадженні по ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем).