«Академія ДТЕК» упала в ціні вдвічі, щоб отримати можливість навчати лідерству керівників «Оператора ГТС» (додано)
08.02.2021   //  

(додано пояснення від КМБШ)

ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» 2 лютого за результатами тендеру замовило ТОВ «Академія ДТЕК» послуги корпоративного навчання з розвитку керівного складу компанії вартістю 1,60 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У 2021-2022 роках «Академія ДТЕК» проведе навчання для 25 осіб за такими темами: фінанси, управлінський облік, економіка, стратегічний менеджмент, операційний менеджмент, проектний менеджмент, організаційний розвиток, управління персоналом, ощадливе виробництво, маркетинговий менеджмент, управління змінами, лідерство.

Навчальна програма складатиметься з 11 модулів загальним обсягом 312 академічних годин (39 тренінгових днів протягом 18 місяців) та 96 академічних годин консультацій викладачів під час роботи учасників над дипломними і груповими проектами. Вона буде адаптована до специфіки роботи «Оператора ГТС». Аудиторне навчання на території замовника або виконавця становитиме 70%, а дистанційне онлайн-навчання – 30%.

Закупівлю очікуваною вартістю 3,20 млн грн. провели з другої спроби. Перший тендер відмінили у жовтні 2020 року через відсутність подальшої потреби в закупівлі. Це сталось після того, як «Академія ДТЕК» в першому раунді аукціону впала в ціні вчетверо – до 800 тис грн., а в обґрунтуванні аномально низької ціни повідомила про технічну помилку.

У повторному тендері взяли участь ті самі учасники: «Академія ДТЕК», приватний ВНЗ «Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ)» та ТОВ «Київська школа економіки та менеджменту». Спочатку найнижчу ціну пропонувала бізнес-школа «МІМ», за нею йшла «Академія ДТЕК», а найдорожча пропозиція «КШЕ» дорівнювала очікуваній вартості. Та потім на активних торгах бізнес-школа «МІМ» знизила ціну на 3%, тоді як «Академія ДТЕК» і «КШЕ» впали в ціні вдвічі відносно своїх початкових пропозицій та очікуваної вартості закупівлі. Переможцем виявилась «Академія ДТЕК» із ціною 1,60 млн грн.

До аукціону не допустили ТОВ «Києво-Могилянська бізнес школа» через ненадання інформації про тривалість навчання, довідки про наявність працівників відповідної кваліфікації з документальним підтвердженням, гарантійного листа про відповідність характеристикам предмета закупівлі та міжнародну акредитацію, а також довідки про аналогічні договори не пізніше 2017-2020 року на навчання за вищезгаданими темами.

Після публікації до «Наших грошей» надійшов лист від піар-менеджера КМБШ. У ньому пояснюється причина відмови надавати документи: «Наші менеджери спочатку дійсно мали намір взяти участь в цьому проєкті, але процедура оформлення видалася задовгою і незручною. Оскільки на той момент в пріоритеті були інші завдання, вони просто не стали подавати документи».

Заснована в 2010 році «Академія ДТЕК» через ТОВ «ДТЕК» і компанію «DTEK B.V.» (Нідерланди) належить Рінату Ахметову. Це перший отриманий нею державний підряд.

Засновником «КШЕ» є міжнародна громадська організація «Київський економічний інститут», яку заснували Артем Поздняков, Валентин Зеленюк і бельгієць Том Купе.

Кінцевим бенефіціаром «Міжнародного інституту менеджменту» через ПрАТ «Інститут розвитку менеджменту» і кіпрський офшор «Юніглоу лімітед» («Uniglow Limited») є Олена Гайдук – дружина мільярдера Віталія Гайдука (№28 у рейтингу «Forbes» 2020).