«Азвірт» отримав кримінальну справу за таємні стосунки з «ДС Пром Груп», з яким розіграв 820 млн
05.02.2021   //   611 Переглядів

За клопотанням адвоката «Представництва «Азвірт ММС» Солом’янський райсуд Києва «частково скасував арешт» на 7 дорожніх катків, асфальтоукладчик, грейдер та бульдозер компанії. На цю техніку як на речовий доказ було накладено арешт 17 листопада в рамках кримінального провадження, що правоохоронці  відкрили проти «Азвірта» в жовтні. Про це повідомляється в рішенні суду від 14 січня.

На думку слідчих, «Представництво «Азвірт ММС» протягом 2020 року здавало будівельну техніку, що перебуває в режимі тимчасового ввезення, у платне користування ТОВ «ДС Пром Груп». А це суперечить  митному та податковому законодавству України. Крім того, оренда машин «частково» не відображалась у бухгалтерському та податковому обліках компанії.

Представництво «Азвірт» уклало договір з «ДС Пром Груп» 24 липня, за письмовими заявками орендаря в серпні компанія надавала будівельну техніку з екіпажем. Адвокат представництва зазначив, що арештована техніка перебувала у компанії на підставі зовнішньоекономічного договору з азербайджанською AzVirtMMC. Заборона її використовувати «унеможливлює діяльність» підприємства.

Як зазначається в тексті ухвали суду, розслідування у кримінальному провадженні ще триває. Тому, на думку судді, «в подальшому застосуванні заходу забезпечення» потреба не відпала. Проте враховуючи, що власником майна є компанія нерезидент OcOO «Azvirt», а представництво лише користується нею, слідчій суддя клопотання адвоката визнав  обґрунтованим та заборону  користуватись будівельною технікою скасував.

В минулому році азербайджанська AzVirtMMC, що належить Ельнуру та Камілю Алієву Алі Огли, та німцям – Вальтеру Закарісу і Мартіну Манфреду, виграла п’ять тендерів  з поточного середнього ремонту автодоріг на 1,89  млрд гривень.

Половину з них на суму 820 млн грн AzVirtMMC розіграла з «ДС Пром Груп». Йдеться про ремонт траси Т-25-27 Бобровиця — Свидовець — Новий Биків — Ічня. САД у Чернігівській області у жовтні минулого року відхилила з тендерів «Броварське ШБУ №50», залишивши тільки «Азвірт» та «ДС пром груп». І в результаті такої конкуренції тендери були розіграні цими фірмами з мінімальними знижками до 4%. Підряд на ремонт ділянки км 48 + 697 — км 60 + 697  , км 60 + 697 – км 73 + 380 за  459,34 млн гривень отримала «ДС Пром Груп». Ділянки км 28 + 253 — км 37 + 753 та  км 37 + 753 – км 48 + 697 за 361,97 млн гривень відійшли AzVirtMMC.

ТОВ «ДС Пром Груп» заснований у травні 2015 року в Броварах Київської області. Засновником та директором ТОВ вказаний мешканець міста Конотоп Сумської області Дмитро Мусієнко. До 2016 р. засновником компанії був Дмитро Олексійович Притула. Людина з таким ПІБ був помічником нардепа від Партії регіонів Віталія Борта (Донецьк). Крім того, до січня 2017 р. засновником «ДС Пром груп» також значилося АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Ю.Ді.Джи», засновником якого була дружина депутата Ольга Борт.

В минулому році компанія отримала тендерів на 1,48 млрд гривень.